Havaray

Havaray projesinde ilk adım atıldı!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 02.02.2015
Tuzla’da yapımına başlanacak Havaray ulaşım sisteminin ihalesi gerçekleştirildi.11 firmanın katıldığı ihalenin sonucu önümüzdeki günlerde belli olacak
İstanbul'un farklı bölgelerinde toplam 8 etap olarak yapılması planlanan Havaray ulaşım sisteminin ilk projesi olan Tuzla Havaray proje ihalesi gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Merter Ek Hizmet Binası'nda kapalı zarf yöntemiyle gerçekleştirilen ihaleye toplam 11 firma katıldı.

Teklif zarflarının sunulmasının ardından ihale komisyonu tarafından ön inceleme yapıldı ve firmaların proje maliyetleri için verdikleri rakamlar açıklandı. İhalede en düşük teklifi 372 bin 500 TL ile Kmg Proje Mühendislik Müşavirlik Bilş. Tekn. Ltd. Şti. verirken, en yüksek teklif ise 777 bin 725 TL'lik rakamla Grontmij Ab'nin oldu.

İhale komisyonu, verilen teklifleri kapalı oturumun ardından yapılacak detaylı incelemeler sonunca projenin hangi firmaya verileceğini belirleyecek. Proje ihalesinin sonuçlanmasının ardından ihaleyi kazanan firma, Havaray projesinin taslağını hazırlayacak. Taslak doğrultusunda yeni bir ihaleye daha çıkılacak ve kazanan yüklenici firma, projeyi hayata geçirecek.

İHA

Havaray projesi Havaray ihalesi Havaray projesi son durum