Güngör Azim Tuna'nın ziyareti

’Hasırca Gençlik Kampı’ bitiyor

Genel Rüya Tulumbacı 19.10.2015
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Türk Kızılay’ına ait “Hasırca Gençlik Kampı” inşaat çalışmalarını yakından inceledi.
2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı kalıcı eserler kapsamında, imzalanan protokol gereği yenilenen Hasırca Gençlik Kampı'nın 300 kişiye aynı anda hizmet vereceğini söyleyen Vali Tuna, kampın Türk dünyası gençlerini bir araya getireceğini belirtti.

Yapım çalışmalarını yakından inceleyen Vali Tuna, tesisleri çok beğendiğini belirterek, “Güzel bir tabiat ortamında, böyle güzel bir tesisi yeniden hizmete sunmak tabi ki bizlere büyük bir heyecan veriyor. İnşallah bu güzel tesisimizi de en yakın sürede hizmete sunacağız. Eskişehirli ve Türk dünyası ülkelerinden gelecek olan gençlerimizi burada buluşturarak, onların birbirlerini daha yakından tanımalarını sağlayacağız” diye konuştu.

Eskişehir kazanacak

2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansının Eskişehir'e birçok tesis kazandırdığını aktaran Vali Tuna, yapılan bu tesislerin kalıcı anlamda Eskişehir'e ileride birçok kazanımı olacağını sözlerine ekledi. Bölgenin turizm açısından da değer kazanacağını bildiren Vali Tuna, Eskişehir Türk Kızılayı Şube Başkanı Yüksel Girgin'den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Yenileme çalışmaları son aşamaya gelen kampta; dinlenme tesisleri, 360 kişilik konferans salonu, 300 kişi kapasiteli amfi tiyatro, sergi ve resim salonları, öğrencilerin gruplar halinde çalışabilecekleri atölyeler, 400 kişilik yemekhane, mutfak ve çamaşırhane bulunuyor.

Hasırca Gençlik Kampı Güngör Azim Tuna Eskişehir