yalı

Hasan Süzer’den çocuklarına miras kalan yalı davalık oldu

Genel 21.02.2018 17:29

Süzer’in oğlu işadamı Kemal Süzer’den, karşılıksız çıkan çek nedeni ile alacaklı olan bir plastik firması yalının satışını istedi.

Merhum işadamı Hasan Süzer'den çocuklarına miras kalan yalı davalık oldu. Süzer'in oğlu işadamı Kemal Süzer'den, karşılıksız çıkan çek nedeni ile alacaklı olan bir plastik firması önce icra takibi başlattı, daha sonra mahkemeye başvurarak yalının satışını istedi. Satışın yapılması halinde Kemal Süzer'e düşen paydan alacaklı şirketin parası ödenecek.

Erçakarlar Plastik Kimya ve San. Tic. Ltd. isimli şirket, yedi yıl kadar önce, işadamı Kemal Süzer'den (62), karşılıksız çıkan çeklerden dolayı alacaklı olduğu iddiasıyla icra takibi başlattı.

Yapılan iki ayrı haciz işleminde Süzer'in evinde bulunan beyaz eşyanın yanı sıra, çok sayıda ziynet eşyası da haczedildi. Haczi yapılan bu eşyalar icra müdürlüğü aracılığıyla satıldı, ancak borç kapanmadı.

Alacaklı şirket avukatları bu kez, Süzer kardeşlere miras kalan Sarıyer'deki yalının satışı için harekete geçti.

TOPLAM 23 KİŞİ HAK SAHİBİ

Ortaklığın giderilmesi talebi ile İstanbul 6. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde dava açıldı. Şirket avukatı Sema Aydın'ın imzasını taşıyan dava dilekçesinde, Süzer'in de hissedarı olduğu yalının satılarak kendilerine olan borcun ödenmesi talep edildi.