<
halkalı kapıkule tren projesi

Halkalı-Edirne tren projesinin toplantısı 8 Eylül’de!

Genel Uğurcan Tokay 01.08.2015
ÇED Yönetmeliği'nin 9.Maddesi gereğince halkın katılım toplantısı yapılacak.
İstanbul'da Halkalı'dan başlayıp Edirne'de Kapıkule'ye kadar uzanacak olan 229 kilometre uzunluktaki tren projesinin detayları belli geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. ÇED sürecinin başladığı dev proje için halkın görüşlerini almak için toplantı düzenlenecek.

ÇED Yönetmeliği'nin 9.maddesi gereğince gerçekleştirilecek olan toplantı 8 Eylül 2015 tarihinde yapılacak. Konuyla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün web sitesinde yapılan açıklama şöyle;

İstanbul ili Küçükçekmece, Avcılar, Büyükçekmece, Arnavutköy, Basakşehir, Çatalca, Silivri, ilçesi sınırları içerisinde T.C.Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Halkalı Kapıkule Demiryolu Hattı projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 08/09/2015 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve İSTANBUL Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

halkalı edirne hızlı tren projesi halkalı edirne treni halkalı kapıkule treni halk toplantısı