hakan fidan

Hakan Fidan adaylığını geri çekti

Genel Nafiz Akyüz 09.03.2015
Milletvekili olabilmek için Mit Müsteşarlığı'ndan ayrılan Hakan Fidan, adaylık başvurusunu da geri çekti.
ESD - Milli İstihbarat Teşkilatı Eski Müsteşarı Hakan Fidan, 25'inci Dönem milletvekili genel seçimleri aday adaylığı başvurusunu geri çekti. Fidan, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi :

"Gördüğüm lüzum üzerine, bugün itibariyle 25'inci Dönem milletvekili genel seçimleri aday adaylığı başvurumu geri çekmiş bulunuyorum. Ülkeme ve milletime hizmet yolunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tevdi edilen her vazifeyi hakkıyla yerine getirmenin gayreti içinde olacağım. Bu vesileyle, destek ve itimatlarından dolayı, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve aziz milletimize şükranlarımı arz eder, saygılar sunarım. Dr. Hakan Fidan." 

Cumhurbaşkanı destek vermemişti

Hakan Fidan'ın  Mit'ten sürpriz istifasına  tek itiraz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelmişti. Erdoğan  "Doğru bulmuyorum" diyerek milletvekili adaylığı için böylesi hayati bir görevden ayrılan  Fidan'ın hareketini onaylamadığını açık açık dile getirdi. Bu açıklamalardan sonra hep sessiz kalan Fidan akşam saatlerinde yine sürpriz bir kararla adaylığını geri çektiğini duyurdu. 

hakan fidan adaylığını geri çekti milletvekili adaylığını geri çekti