Sinema

Haftasonunu değerlendireceğiniz 9 yeni film!

Genel Emine Pile 06.03.2015
Haftasonuna bir gün kala ne yapacağınız konusunda kararsızsanız ve hala bir plan yapmadıysanız işte size 9 yeni film önerisi...
ESD - Sinemalarda bu hafta birbirinden güzel 9 film vizyona giriyor. Hikayeleri ve türleri birbirinden farklı bu filmlerin hemen her tarza hitap ediyor. 

3'ü yerli 6'sı yabancı filmlerin özet ve ayrıntılarını sizler için derledik. İyi seyirler dileriz. 

Büyük Gözler (Big Eyes)

Church filmde 1950'li yıllarda büyük gözlü çocukların resimlerini yaparak ünlenen ressam Walter Keane'i canlandıracak.

Love, Rosie 

Cecelia Ahern'in "Where Rainbows End" adlı çok satan romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Christian Ditter üstlenirken Sam Claflin ve Lily Collins başrolleri paylaşıyor.

Romantik komedi türündeki film, hayal kırıklıklarıyla sonuçlanan ilişkiler, evlilikler ve boşanmaları konu alıyor.

Chappie

"District 9" ve "Elysium" başarılı yapımlara imza atan Neill Blomkamp'ın yönettiği filmin başrolünde Sharlto Copley, Dev Patel, Jose Pablo Cantillo ile Hugh Jackman oynuyor.

Lazarus Etkisi (The Lazarus Effect)

Mark Duplass, Olivia Wilde, Donald Glover ile Evan Peters'in oynadığı filmin yönetmenliğini David Gelb yaptı.

Çekmeceler 

M. Caner Alper ile Mehmet Binay'ın yönettiği filmin oyuncu kadrosunda; Ece Dizdar, Tilbe Saran, Taner Birsel ile Nilüfer Açıkalın yer alıyor.

Bir Varmış Bir Yokmuş 

İlksen Başarır'ın yönettiği, Mert Fırat, Melisa Sözen, Hare Sürel ile Mustafa Uzunyılmaz'ın rol aldığı "Bir Varmış Bir Yokmuş", izleyici ile buluşuyor.

Dram türündeki filmde, duyduğu bir şarkının peşine düşen Nehir ile şarkıyı yapan Ozan'ın tüm zorluklara rağmen bitirmeyi başaramadıkları aşklarının dokunaklı hikayesi anlatılıyor.

Yeni Dünya

Erkan Petekkaya, Şükran Ovalı, Soner Erzincan ile Cenan Çamyurdu'nun oynadığı filmin yönetmenliğini Caner Erzincan yaptı.

Down sendromlu bir çocuk ile taşradan İstanbul'a gelen ailesinin hikayesini anlatan filmde, aynı zamanda şehir hayatının insan ilişkileri üzerindeki etkisi konu ediliyor.

Asabiyim Ben (Relatos salvajes)

Öfkenin iliklere işlediği bir toplumda, aşkların, nefretin ve intikam duygusunun hüküm sürdüğü bireylerin öyküsü...

Damian Szifron'un yönettiği ve Ricardo Darin, Oscar Martinez, Leonardo Sbaraglia, Dario Grandinetti, Erica Rivas, Maria Marull, Monica Villa ile Rita Cortese'in oynadığı filmde, intikamla ilgili altı farklı trajikomik hikaye anlatılıyor.

Havana'ya Dönüş (Retour à Ithaque)

Kübalı edebiyatçı Leonardo Padura'nın aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmenliğini Altın Palmiyeli sinemacı Laurent Cantet üstlendi.

Cantet'in senaryosunu François Crozade ile birlikte kaleme aldığı filmin başrollerini Isabel Santos, Jorge Prugorria, Fernando Hechevarria, Nestor Jimenez, Pedro Julio Diaz Ferran ile Carmen Solar paylaşıyor.

Emlaktasondakika.com 

Sinema vizyondaki filmler