GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin

GYODER'den 100 günlük eylem planı açıklaması!

Genel 04.08.2018 10:31

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan hükümetin 100 günlük eylem planını yorumladı.

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, hükümetin 100 günlük eylem planını değerlendirerek, Emlak Bankası'nın tekrar faaliyete geçirilecek olmasını isabetli karar olarak yorumladı. Yetgin, açıklanan eylem planı içerisinde yer alan projelerin ise Türkiye ekonomisine katkı sağlayarak, ülke ekonomisini eskiden daha güçlü bir konuma yükselteceğini söyledi.

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin'den '100 Günlük Eylem Planı' Değerlendirmesi:

“Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 400 projeden oluşan, “Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı”nı açıkladı. Programda beklendiği şekilde inşaat ve gayrimenkul sektörü, ağırlıklı konulardan biri oldu. Bugüne kadar olduğu gibi, bu programda da Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan sektörümüze hak ettiği önem verilerek son derece değerli projeler açıklandı. Konut, arsa ve gayrimenkul ağırlıklı çalışacak şekilde Emlak Bankası'nın tekrar faaliyete geçirilecek olmasını, sektörün çatı kuruluşu GYODER olarak son derece isabetli bir karar olarak değerlendiriyoruz. Küresel konjonktürle beraber değerlendirildiğinde, daha önce de dışsal şoklara karşı dirençli olduğunu kanıtlamış olan Türkiye ekonomisinin, bu kararlar ve projelerle atağa kalkacağından ve eskisinden çok daha güçlü bir konuma yükseleceğinden hiç şüphe duymuyoruz.”