Güldemet Sarı

Güldemet Sarı'dan emeklilere ev müjdesi!

Genel Emine Pile 05.12.2015
Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana’ya gerçekleştirdiği ilk ziyaretinde emeklilere ev, öğrencilere yurt müjdesi verdi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı Bakan olduktan sonra Adana'ya gerçekleştirdiği ilk ziyaretinde çeşitli programlara katıldı.

Adana'da ilk olarak havaalanında hemşerileri tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Bakan Sarı, karşılama töreninde yaptığı konuşmada; “Hedefimiz Adana'yı 2023 Türkiye'sinde söz sahibi yapmaktır” dedi.

Törende konuşmasına şöyle devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı; “78 Milyon Türkiye olarak, Adana olarak; Bir olacağız. İri olacağız. Diri olacağız. Hep beraber, el ele, yürek yüreğe, omuz omuza kardeşçe daha büyük bir Adana için mücadele edeceğiz. Adana'yı hak ettiği yere ulaştırmak için gece demeden gündüz demeden durmadan yorulmadan çalışacağız. Altını çizerek ifade etmek istiyorum ki! Biz Türkiye ve Adana'daki tüm vatandaşlarımızın hizmetindeyiz.

İl binasında teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Bakan Sarı burada bir konuşma yaparak Adana'nın tamamına hizmet edeceklerini vurguladı. Konuşmasına şöyle devam eden Bakan Sarı; “Adana, Akdeniz'in, Türkiye'nin, bu aziz toprakların incisidir, en büyük hizmetleri hak etmektedir. Geçmişte Bakanlık yapmış, Büyük Adana, Güçlü Türkiye için mücadelesini sürdüren değerli siyasi büyüğümüz Ömer Çelik beyefendinin ve tüm milletvekillerimizin destekleriyle, bütün gücümüzle, el ele, omuz omuza Adana'nın tamamına hizmet edeceğiz” dedi.

Bakan Sarı “Haydi Bismillah” Diyerek İlk Açılışını Cami İle Yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti ve sanayi bölgesi içerisinde yapımı tamamlanan Arif Uçurum camisinin açılış törenine katıldı. Bakan Sarı; “Bizim ibadet mekânlarımızın büyüklüğü ve güzelliği, bu binaların yükseldikleri beldelere kattıkları anlam sebebiyledir. Bu bakımdan camilerimizin büyüklüğü ve güzelliği, bizim için ancak iftihar kaynağıdır” dedi.

Bakan Sarı, göreve geldikten sonra açışını yaptığı ilk kurumun cami olmasının, bundan sonraki hizmet sürecinin de hayırlı geçeceğini umut ettiğini dile getirdi.

Açılışı yapılan Arif Uçurum camisinin geniş bir arazi üzerine inşa edildiğinin altını çizen Bakan Sarı, organize sanayi bölgesine kazandırılan bu hayırlı hizmete öncü olan Arif Uçurum ve kardeşlerine teşekkür etti.

Bakan Sarı Adana'da Basın Toplantısı Düzenledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı cami açılışından basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bakan Sarı, basın mensuplarına; “Uzun yıllar boyunca milletimize hızlı, yerinde ve doğru haber ulaştırmak adına gösterdiğiniz üstün çaba nedeniyle, hepinize milletim ve devletim adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Bakan Sarı'dan Emeklilere Ev, Öğrencilere de Yurt Müjdesi

Basın toplantısında konuşmasına devam eden Bakan Sarı, Adanalı hemşerileri ile ilk buluşmasında birkaç projenin de müjdesini vermek istediğini söyledi.

İlk olarak, TOKİ'nin mevcut planında “emeklilere ev” çalışmasının öncelikle 17 ili kapsadığını anımsatan Bakan Sarı, TOKİ ile yapılan görüşmelerden sonra, projeye Adana'nın da dahil ettirilerek öncelikli il sayısının 18'e çıkarıldığının müjdesini verdi. Arzumuz tüm emeklilerimizin ev sahibi olmasıdır diyen Bakan Sarı,  “Aladağ İlçemize de 300 öğrenci kapasiteli yurt kazandırıyoruz” dedi.

Sarı “Bakanlığımızın ulusal hava kalitesi izleme ağında, bölgesel yapılanma çalışmaları kapsamında 8 adet bölgesel temiz hava merkezi kurulacaktır. Bu merkezlerden biri de Adana'da olacaktır. (Akdeniz Temiz Hava Merkezi) . Bu merkezle Adanalı hemşerilerim daha temiz ve kaliteli hava soluma imkânına kavuşacaktır. Seyhan ve Ceyhan havzalarında su kalitesini ortaya çıkaracağız. Bu havzalarımızı atık su arıtma tesislerine kavuşturmak için projelerimizi hazırlıyoruz.”

Bakanlık görevine yeni gelmiş olmamız hemen harekete geçmemize engel değil diyen Bakan Sarı, “Biz göreve gelir gelmez Adana'mız ve Türkiye'miz ile ilgili çalışmaları masaya yatırdık ve hızla gerçekleştiriyoruz” dedi.

Yüreğir Belediyesi ve Yüreğir Kentsel Dönüşüm Bölgelerini Ziyaret

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Yüreğir Belediyesi Mahmut Çelikcan'ı makamında ziyaret ederek belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Bakan Sarı daha sonra Yüreğir'de devam eden kentsel dönüşüm bölgelerini gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

Güldemet Sarı