baraj

Gölet ve barajlarda su sızdırmasına son!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 19.01.2015
Türkiye'de baraj ve göletlerde su tutulamaması sıkıntısı artık tarih oluyor.
Aktaş Holding tarafından üretilen "Epine membran" ürünü sayesinde baraj ve göletler su sızdırmazken, bu ürün aynı zamanda inşaatların çatı ve zeminlerinde de tercih edilmeye başlandı.

Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sami Erol, baraj ve göletlerde suyun tutulması ilgili önemli bir ürün imal ettiklerini söyleyerek, “3 hedefimiz var. Asıl hedef alanımız otomobil ile ilgili. Diğeri yapı ve göletlerde su yalıtımı. Diğer alanımız ise yenilenebilir enerji. Bu, önümüzdeki dönemlerde daha fazla ön plana çıkacak. Yalıtım ürünleri olarak membran grubu, özellikle son yıllarda devlet politikası haline gelmiş olan bin gölet, bin baraj projesiyle önem kazandı. Çok yüksek yapılarda planlanıyor. Dolayısıyla biz gölet ve barajlarda membran yalıtımı yapılmasını sağlayıp, bu alanda çok önemli girdi sağlıyoruz. Böylece sürdürülebilir kalkınmanın en temel unsuru olan çevrenin yönetilmesine ve su yönetimine önemli katkı sağlıyoruz” dedi.

"İnşaatlarda da kullanılıyor"

Epine membran ürününü daha global hale dönüştürmeyi hedeflediklerini kaydeden Erol, “Son aylarda Avrupa Birliği ve Ortadoğu ülkelerine de membran satar hale geldik. Aynı ürün inşaatlarda çatı ve zemin yalıtımlarında kullanılıyor. Bu alanda da önemli talep var. Epine membran diye tanımladığımız membran ürününün yanı sıra gelecek dönemlerde bu ürünü destekleyici kimyasallar yapacağız. Türkiye'de ilk defa üretilen yeni ürünleri devreye almayı, endüstriyelleşmeyi öngörüyoruz. Bu ürünleri geliştirdik. Bu ürünlerin yüksek hacimli seri üretim hazırlıklarımızı da tamamladık” diye konuştu.

İHA

Epine membran barajlarda su sızdırması Aktaş Holding