gemlik amfi tiyatro

Gemlik’e kültürel değer katacak olan amfitiyatronun temeli atıldı

Genel 17.05.2018 10:20

Gemlik Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi Kalafat Mevkiine yapılacak olan 900 kişi kapasiteli amfitiyatronun temeli törenle atıldı.

Amfitiyatro temel atma törenine AK Parti Bursa Milletvekilleri Hüseyin Şahin ve İsmail Aydın, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Avcı, Kadir Erol ve Vedat Büyükgölcigezli ile meclis üyeleri, muhtarlar, daire amirleri, STK ve dernek temsilcileri katıldı.

Törende konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik'te her hafta ya bir temel atma ya da bir açılış gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.  1400 konutlu toplu konut projesinin 1. etabı olan 158 daire için kura çekiminin 1 ay içerisinde yapılacağını müjdeleyen Başkan Yılmaz, eğitim ve sağlık yatırımlarının da olanca hızıyla devam ettiğini belirtti. Ocak ayından itibaren 12 temel atma 5 açılış gerçekleştirdiklerini de ifade eden Yılmaz, “Bu güzel hizmetler ak kadroya nasip oldu” diye konuştu. “Yıllar önce bırakın yürüyüş yapmayı buradan geçmek bile cesaret isteyen bir işti” diye sözlerini sürdüren Başkan Yılmaz, “Bu gün bisiklet yoluyla araç yoluyla ve yürüyüş güvenli bir hale geldi. Amfi tiyatro ve seyir terasının da tamamlanması ile birlikte Gemlik denizlerden azami derecede faydalanmış olacak. Tesisimizin Gemlik'imize hayırlı olsun” dedi.

Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş da Gemlik'in geleceğine hitap edecek ve çItasını yükseltecek bir hizmetin temeli atıldığını ifade ederek, Gemlik'in geçmişten gelen sıkıntılarının ve sorunların bugün kısıtlı imkânlarla Gemlik Belediyesi tarafından ilçenin değerini artırmak sureti ile bir bir hayata geçirildiğini söyledi.  Konuşmaların ardından yapılan dua ile birlikte Amfitiyatronun temeli atıldı.