Gaziosmanpaşa’ya ‘WhatsApp’dan ihbar hattı

Gaziosmanpaşa'da çöp atanı WhatsApp`la ihbar et!

Genel Merve N. Güreş 12.11.2015
Gaziosmanpaşa'da çöp atanı WhatsApp`lı temizlik ihbar hattı açtı.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki çevre kirliliğini önlemek amacıyla, temizlik hizmetlerinde WhatsApp uygulamasını kullanmaya başladı. Artık vatandaşlar, WhatsApp uygulaması üzerinden temizlik kurallarına uymayanları belediyeye ihbar edebiliyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nce hizmete alınan ‘532 205 5 666' numaralı ‘Temizlik İhbar WhatsApp Hattı'na temizlik kurallarına uymayan, çöp çıkarma saatlerinden önce veya sonra çöp çıkaranlar ihbar edilebiliyor. Belediye bünyesinde oluşturulan 10 kişilik ekip, haftanın 7 günü 24 saat boyunca ihbar hattına gelen ihbarları anında değerlendiriyor ve çevre kirliliğine sebep olan vatandaşlar hakkında cezalandırma işlemi uyguluyor.

“Temizlik İhbar” WhatsApp Hattı uygulamasını yerinde izleyen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, çevre kirliliği konusunda yerel yönetimlerden, eğitimcilere ve vatandaşlara kadar toplumun her kesiminden insana çok büyük sorumluluklar düştüğünü belirterek, “Bizler, Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak ilçemizin temizliğine büyük önem veriyoruz. Ancak zamansız çıkartılan, gelişi güzel sokak aralarına ve evlerin önüne bırakılan çöpler çevremizi ciddi anlamda kirletiyor. Bu konuda, bizim yaptığımız temizlik çalışmalarının yanında, çevre bilinci oluşmuş duyarlı vatandaşlarımızın da çaba göstermesi son derece önemlidir. Duyarlı vatandaşlarımızdan WhatsApp üzerinden gelen ihbarlar üzerine Belediyemizce oluşturulan 10 kişilik ekibimizin gelen ihbarlara anında müdahale etmesiyle, zamansız çöp çıkartma alışkanlığını minimum seviyeye indirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Gaziosmanpaşa Belediyesi “Temizlik İhbar” WhatsApp Hattı uygulaması ile önleyici bir faktör oluşturmayı amaçlarken, ilçede yaşayan tüm vatandaşlarda temiz çevre bilincinin oluşmasını amaçlıyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Gaziosmanpaşa’ya ‘WhatsApp’dan ihbar hattı Hasan Tahsin