Gaziantep OSB işçileri Milletvekili Erdoğan'ı dinliyor

Gaziantep OSB işçileri ev sahibi oluyor

Genel Rüya Tulumbacı 05.10.2015
Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'dan, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi(OSB) işçilerine 50 bin konut müjdesi geldi.
Organize Sanayi Bölgesinde yer alan tesislerde inceleme yapan Erdoğan, OSB işçilerinin yakın bir zamanda kendi konutlarına kavuşacakları haberini verdi. Ayrıca 50 bin konutluk projenin hayata geçtiğini, hızla çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Milletvekili Erdoğan, ''TOKİ ile yapılan çalışmalar sonucunda hazine arazisi olan arazi, konut yapımı için ücretsiz tahsis edildi. Alt yapısı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından tarafından karşılanacak olan konutlar çok ucuza mal edilerek, OSB de çalışan işçilerimize verilecek. 5 milyon metrekarelik arazi üzerinde 50 bin konut yaparak işçileri konut sahibi yapacağız" dedi. 

Tunaş Reçel Fabrikasında işçilerle birlikte öğle yemeği yiyen Mehmet Erdoğan, işçilere bir müjdeli haber daha verdi. Fabrika sahibi Mustafa Çelik'in, kendi imkanlarıyla satın aldığı arsa üzerine Tunaş çalışanlarına verilmek üzere 2+1 konutlar inşa edeceğini ve çalışanlarına tahsis edeceğini duyurdu.

 

 

Ak Parti Gaziantep OSB Organize sanayi bölgesi