ankara mamak konut

Gayrimenkulün yıldızı Mamak!

Genel 24.03.2018 09:22

Mamak Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları, yatırım yapmak isteyen müteahhit sayısını artırırken, inşaat sektörüne de hareketlik kazandırdı.

Mamak, her geçen yıl değişen, yenilenen ve değerine değer katan bir ilçe olarak büyümeye devam ediyor. Yapılan yatırımlar sayesinde hızlı ve planlı olarak gelişen Mamak'ta, yeni inşaatların yükselmesi istihdamın ve nüfusun artmasını beraberinde getiriyor. Mamak Belediyesi'nce hayata geçen kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarının vatandaşların umudu haline geldiği ilçede faaliyet gösteren müteahhit sayısının hızla artmasının yanında inşaat sektöründe de hareketli bir sezon yaşanıyor.

6 BİN 612 YAPI RUHSATI

Şehirleşme ve yapılaşma konusunda ciddi adımlar atılan Mamak, Ankara'nın en çok konut yapılan ilçeleri arasında en üst sıradaki yerini koruyor. Sağlıklı şekilde hazırlanan ve uygulanan imar çalışmaları sonrasında, inşaat ruhsatı ve iskan sayısında da artış yaşanıyor. Mamak Belediyesi›nin her yıl verdiği ruhsat sayısı önceki yıllara göre artarken, 2009 yılından bugüne 6612 yapıya iskan, 6092 adet yapı ruhsatı verildi.
Mamak'ın son yıllarda gözde bir ilçe haline gelmesi en çok da gayrimenkul sektörüne yaradı. Türkiye ekonomisinin lokomotifi olarak gösterilen inşaat sektörü Mamak'ta hızla yükselmeye devam ederken, gayrimenkul sektörü hızla ilerliyor. Kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere çevre ve şehrin doğal silüetini bozmayan yapıların yükseldiği ilçede dönüşümün uygulandığı bölgelerin görünümünün de değişmesi gayrimenkul fiyatlarını etkiliyor. Bu durum da hem ekonomiye olumlu katkı sağlıyor, hem de yatırımcıya kar ettiriyor.

İLÇE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Kaliteli konut yapımının bölgede artış göstermesi, altyapı çalışmalarının ilerlemesi gibi önemli faktörlerle bölgenin ciddi bir yükselişte olduğunu belirten Belediye Başkanı Mesut Akgül, “İlçemizin yenilenen ve büyümeye devam eden çehresiyle yatırımcılar için daha uzun yıllar cazibesini koruyacağına inanıyoruz” dedi.
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ilçenin büyüyen ve yenilenen çehresiyle yatırımcıların ilgisinin çektiğini söyledi.

BİN 135 KONUT TAMAMLANDI

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında bin 135 konutun daha inşası tamamlandı.  Ankara Büyükşehir Belediyesince Mamak Araplar Mahallesi'nde inşa edilen konutlar, rekreasyon ve çevre düzenleme çalışmalarının ardından çekilecek kurayla hak sahiplerine teslim edilecek.  Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 744‘ü 100 metrekarelik, 372'si ise 120 metrekarelik konutların yapımının tamamlandığını ifade ederek, modern bir mimari ile inşa edilen konutların doğalgazlı merkezi ısıtma sistemli, asansörlü, yangın merdivenli, ısı kayıplarına karşı yalıtımlı, ferah ve fonksiyonel kullanımın ön planda olduğu 12 bloktan oluştuğunu kaydettiler.