Game Of Thrones 5. sezon

Game Of Thrones hacklendi!

Genel Murat Can Güllü 13.04.2015
Dünya genelinde milyonlarca izleyicisi olan HBO yapımı Game of Thrones dizisinin 5. sezonu yayınlanmadan ilk 4 bölümü sızdırıldı.
Game Of Thrones 5. sezon bölümleri internete sızdı. George R.R. Martin'in çok satan romandan uyarlanan ve tüm dünyada büyük ilgi uyandıran Game of Thrones dizisi yeni sezonuyla ekranlara dönüyor. Ancak dizinin ilk 4 bölümü bilgisayar korsanlarınca internete sızdırıldı. Dizinin internet sitesi de daha önce İslam'a hakaret edildiği gerekçesiyle Türk Hacker Topluluğu Ayyıldız tarafından hacklenmişti.

Game Of Thrones bu sezon kaç bölüm olacak?

Amerikan HBO kanalı yapımı olan dizinin merakla beklenen beşinci sezonunun ilk bölümü TSİ sabaha karşı 03.00'te yayınlanacaktı. Ancak hayranları tarafından yaklaşık 10 aydır merakla beklenen fantastik maceranın yayınlanmasına saatler kala ilk sezonun dört parçası bilgisayar korsanlarınca internete sızdırıldı.
 
Beşinci sezonun paylaşım sitelerine yüklendiğinin anlaşılmasıyla on binlerce kişi yeni bölümleri izledi. Dizi geçen yıllarda olduğu gibi bu sezon da 10 bölümden oluşuyor.

Game Of Thrones karakterleri

Amerikalı yazar George R.R. Martin'in çok satan 'A Song of Ice and Fire' roman serilerinden uyarlanan  dizi, fantastik bir dünyada bir krallığa hükmetmek için yaşanan savaşları ve entrikaları konu alıyor. Dizi bölümlerinde son sezonda sarsıntı yaratan ölümlerin ardından ortaya çıkan iktidar boşluğunu doldurmak için mücadele eden kahramanların hikayelerine odaklanacak. Yeni kıtalar ve yeni karakterler bu sezonun büyük sürprizleri olacak.
 
Black Castle'da John Snow, Stannis Baratheon ile yüzleşirken, Westeros'ta güç rüzgârları Tyrell Hanesi'nden yana esecek. Dar Deniz'e yol alan Arya Stark ise eski bir dostunun peşinden gidecek. Kaçak Tyrion hayatında bir amaç bulurken, Daenerys büyük güçle birlikte gelen büyük fedakârlıkları göğüslemeye çalışacak. Ve hepsinden önemlisi bu sezon Martin'in yarattığı bu fantastik evrene nihayet kış gelecek.
 
Game of Thrones HBO'nun en çok izlenen dizisi unvanını kazanırken, TV tarihinin en çok indirilen dizisi olmak gibi daha önce ortada olmayan bir kategorinin de öncülüğünü üstlendi. İzlanda, Kuzey İrlanda ve Hırvatistan'dan oluşan çekim mekanlarına bu sezonda İspanya da eklendi.

Game Of Thrones 5. sezon Game Of Thrones hacklendi