Galatasaray Riva projesi

Galatasaray’ın Riva projesinin maketi açıklanıyor

Genel Emine Pile 22.01.2016
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, çarpıcı açıklamalarda bulunarak Riva projesi ile ilgili bilgiler verdi.
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray'ın Riva projesine yönelik açıklamalarda bulunarak müjdeyi verdi. Riva'ya bazı spor tesislerinin taşınacağını aktaran Özbek, projenin maketinin önümüzdeki aylarda sunulacağını açıkladı. 

Özbek: "UEFA futbolun direk gelirleri dışında mağazacılık ve hospitalite dedikleri otel gelirini spor geliri olarak kabul ediyor. Biz bu yüzden Mecidiyeköy'deki araziye otel yapma projesine dönüştürdük. Mecidiyeköy'deki otel muazzam bir kaldıraç, bunu bilinçli yaptık. Buraya iş merkezi yapsak Sportif A.Ş gelirine çeviremiyorduk ama otel sportifin gelirine dönüşecek.

Riva için projemiz bir yere kadar geldi. Mart ayında Mali Kongre'de tüm detaylarıyla sunumunu yapacağız. 3. Köprü viyadükleri bizim arazimize çok yakın. Şartlar daha da lehimize gelişti. Proje konsept olarak bitti şu an maketini yaptırıyoruz, Mart ayında üyelerimize açıklayacağız. Riva'ya ayrıca spor tesislerimizin bir bölümünü taşıyacağız. Ne türlü yatırım yaparsanız yapın, Galatasaray tesisini, armasını, bayrağını oraya götürürseniz proje çok daha büyük değer kazanır. Arazinin 120 dönümünü sportif tesis olacak bir Galatasaray yerleşkesi haline gelecek. Florya 80 dönüm, Florya'nın iki katı bir tesis de orada olacak." dedi.

Habertürk

Galatasaray Riva projesi