Galatasaray

Galatasaray ve Permolit Boya sponsorluk için anlaştı

Genel 06.09.2016 14:44

Galatasaray, maç ve antrenmanlarda giyilen formaların kol sponsorluğu için boya sektörünün köklü firmalarından Permolit Boya ile anlaştı.

Törenle imzalanan sponsorluk anlaşması gereğince, Galatasaray futbol takımı, maç ve antrenmanlarda giyilen formaların kollarında Permolit Boya logosunu taşıyacak. 

Galatasaray futbol takımına, boya sektörünün lider markalarından Permolit Boya, sektördeki 35. yılında sponsor oldu. Galatasaraylı futbolcular, maç ve antrenmanlarda, Akçalı Boya A.Ş' nin markalarından Permolit Boya'nın logosunu taşıyacak. Galatasaray, kol sponsorluğu için el sıkıştığı Permolit Boya ile sponsorluk anlaşmasını 6 Eylül Salı günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da düzenlenen imza töreniyle duyurdu. 

İmzalanan bu sponsorluk anlaşması, Türkiye boya sektörünün ilk 5 oyuncusundan biri olan Permolit Boya ve dünyanın en değerli 19. spor markası Galatasaray'ı her alanda liderlik için bir araya getiriyor.

Galatasaray

Permolit logolu formalar, 7 Eylül'den itibaren Galatasaray Store'da satışa sunuluyor. 

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek imza töreninde anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye'nin dünya üzerindeki en tanınan sportif markası Galatasaray olarak, bu topraklardan doğan şirketlerle yaptığımız işbirliklerine ayrı bir önem veriyoruz. Sırtımızdaki Garenta, göğsümüzdeki Nef ve şimdi de formamızın kolunda taşıyacağımız Permolit Boya'nın Galatasaray ile birlikte çok daha büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra uluslararası piyasalardaki hava Türkiye'nin sıkıntılı bir dönem geçireceği yönündeydi. Ama milletimiz demokrasiye de ekonomiye de sahip çıktı. Dünden daha çok çalışarak zorlukları kısa zamanda aştık. Daha ilk gün darbenin karşısında, demokrasinin yanında olduğumuzu belirtmiştik. Geldiğimiz noktada hem ülkemizle hem milletimizle hem Galatasaray ile hem de bu süreçte yatırıma, tanıtıma ara vermeyen sponsorlarımızla gurur duyuyoruz. Gördüğünüz gibi birlikte çok daha güçlüyüz. Bu vesileyle huzurlarınızda Akçalı Boya A.Ş. CEO'su Akın Akçalı'ya ve tüm Permolit Ailesi'ne de teşekkürlerimi sunuyor, atacağımız imzaların hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Akçalı Boya A.Ş. CEO'su Akın Akçalı, düzenlenen imza töreninde sponsorluk anlaşmasıyla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: "Türkiye'nin çıkardığı iki büyük marka, bu sponsorluk anlaşmasıyla aynı karede yan yana geliyor. Sektörünün ilk beş oyuncusu arasında yer alan şirketimiz, spora desteğini birçok kanaldan sürdürme gayretinde. Türkiye'nin en güzide spor kulüplerinden Galatasaray'ın futbol takımına verdiğimiz bu destek bunun örneklerinden sadece biri. İmzalanan anlaşmanın her iki tarafa da yeni başarılar getirmesini diliyorum."