akıllı bisiklet dönemi

Florya-Yeşilköy hattında akıllı bisiklet dönemi

Genel Emine Pile 29.04.2016
'Kadıköy- Kartal' sahil yolu akıllı bisiklet uygulamasının ardından yeni uygulama alanı Florya-Yeşilköy olarak belirlendi.
Trafik yoğunluğunun her geçen gün arttığı İstanbul'da “Akıllı Bisiklet” uygulamasını pilot olarak ‘Kadıköy-Kartal' sahil yolunda hayata geçiren İSPARK, şimdi de Avrupa Yakası'nda FloryaYeşilköy hattını hizmete açtı. 

5 DURAK VE 60 BİSİKLET İLE HİZMET VERECEK 

Anadolu yakasında Bostancı-Kartal hattına ilave olarak Maltepe dolgu alanında 3 yeni durak ekleyerek Bostancı Kartal arasındaki bisiklet paylaşım sisteminde durak sayısını 13'e çıkaran ve sisteme 30 bisiklet ilave ederek 130 bisiklet ile hizmet veren İSPARK projeyi Avrupa Yakası'nda da hayata geçirdi. Florya-Yeşilköy bisiklet paylaşım sistemi hattı, yaklaşık 6 km'lik güzergâh üzerinde 5 durak ve 60 bisiklet ile hizmet vermeye başladı. 

Florya Güneş Plajı-Aqua Florya AVM-İBB Florya Sosyal Tesisler-Yeşilköy Marina-Röne Park duraklarından oluşan hat Florya Güneş Plajı'ndan başlayarak, Yeşilköy Polat Otel'e kadar sahil boyunca devam ediyor 

SİSTEM NASIL İŞLİYOR? 

Sistem, kredi kartı ve abonelik olmak üzere 2 farklı şekilde hizmet veriyor. Akıllı bisiklet sistemini kredi kartı ile kullanmak isteyen bisikletseverler kiralama terminalinden ‘bisiklet kirala' butonunu tıklayarak kiralama işlemini kısa sürede gerçekleştirebiliyor.

 

akıllı bisiklet dönemi İSPARK FloryaYeşilköy Trafik yoğunluğu bisiklet