Finike modern bölge hali

Finike modern bölge hali inşaatının yüzde 30'u tamam!

Genel Emine Pile 12.10.2016
Antalya Finike’deki halleri tek çatı altında toplayacak Finike Sahilkent Toptancı Hal Kompleksi'nde çalışmalar hızla ilerliyor.
Antalya'da Sahilkent, Hasyurt, Turunçova hallerini tek noktada birleştirip, modern bir hal kompleksine dönüştürecek Finike Sahilkent Toptancı Hal Kompleksi inşaatının yüzde 30'u tamamlandı.

Çağdaş sosyal tesisler

Yaklaşık 32 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Finike Toptancı Hali toplam 72 bin metrekare alan üzerine kuruluyor. İçerisinde110 satış yeri bulunacak yeni hal kompleksinde, çağdaş ve modern şartlarda hal hizmeti sunulacak. Hal kompleksi içinde 100 metrekarelik 52 komisyoncu dükkanı, 150, 300 ve 600 metrekarelik 58 tüccar ardiyesi yer alacak. 5 bin metrekarelik soğuk hava deposu bulunacak İdari bina ve sosyal tesislerin yanında 2 bin metrekarelik alanda 600 kişilik cami inşa edilecek. Ayrıca banka, laboratuar, restoran ve 215 kişilik bir konferans salonu da bulunacak.

Üretici ve tüccarların buluşma noktası

Bölge hali ile üretici ‘ürünümü hangi hale götüreyim' derdinden kurtulacak. Üretici ve tüccar tek noktada buluşacak. Yeni hal kompleksinde bulunacak modern paketleme üniteleri ile ürünün raf ömrü uzayacak.

Finike modern bölge hali Finike Sahilkent Toptancı Hal Kompleksi