Avustralya Sydney Fikirtepe

Fikirtepe'nin Avustralyalı kardeşi ortaya çıktı!

Genel Zeynep Karabağ 11.06.2015
Avustralya Sydney’deki bu evin görüntüsü İstanbul Fikirtepe’yi anımsattı…
Çevresi iki büyük binayla kaplı 223 metrekalerik evin sahipleri konutu müteahhitlere satmadı. Akıllara Alaattin Demirel'in İstanbul Fikirtepe'deki 'son kale'si geldi...

fikirtepe

Avustralya'nın en büyük kentlerinden Sidney'in St. Leonards bölgesinde bulunan 75 yıllık bu ev 3.5 milyon dolardan açık artırma ile satışa çıkarılacak. Avusturalyalı Clark ailesine ait olan bu evin iki yanında iki büyük gökdelen bulunuyor. Aile gökdelenlerin inşası devam ederken inşaat sahiplerine arsasını satmayı reddetmiş.

fikirtepe

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan emlakçı Tim Grosmann, “Evin boyutu küçük olmasına rağmen benzersiz bir pozisyonu bulunuyor” açıklamasında bulundu. 223 metrekarelik evin açık arıtması 17 Haziran'da Sidney'de yapılacak.

'SON KALE'Yİ ANTIMSATTI

İstanbul Fikirtepe'de kentsel dönüşüm kapsamında toprak sahipleriyle anlaşan inşaat şirketleri bölgeyi şantiye alanına çevirdi. Fakat Alaattin Demirel uzun süre evini satmamakta direnmişti. Daha sonra bir firmayla anlaşan Demirel evini ve bulunduğu araziyi kentsel dönüşüm kapsamında bir müteahhide vermişti. Uluslararası basın da evi gündemine taşımış, Reuters haberi okurlarına ‘Kimsesiz ev' başlığı ile duyurmuştu.

fikirtepe

Avustralya Sydney Fikirtepe