FETÖ DERSHANE

FETÖ'nün kapatılan dershane binası vatandaşın hizmetinde

Genel Emine Pile 18.11.2016
Denizli'nin Çivril ve Tavas ilçelerinde FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılan bina ve eşyalar vatandaşların hizmetine sunuldu.
Çivril'de Kanun Hükmünde Kararnameyle FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılan 30 Ağustos Caddesi üzerindeki 4 katlı dershane binası, Milli Emlak Müdürlüğünce Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edildi.

Tabelası asılan yeni Milli Eğitim binasında Çivril Halk Eğitim Müdürlüğünün de hizmet vereceği, taşınma işlemlerinin bir hafta içinde tamamlanacağı öğrenildi.

Tavas'ta el konulan malzemeler vatandaşların hizmetinde

Tavas'ta kapatılan FETÖ/PDY'ye bağlı yurt ve dershanelerdeki malzemeler ise Tavas Kaymakamlığı ve Tavas Belediyesi iş birliği ile öğrencilerin ve ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetine sunuldu.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2'nci maddesi kapsamında el konulan yurt ve dershaneler ile içlerinde bulunan tüm eşyaları gerçek sahiplerine, yani millete geri döndüğünü belirtti.

Buradaki eşyaları Sevgi Eli marifetiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiklerini ifade eden Akyol, "Bunun yanında dışarıdan gelen vatandaşlarımızın kalacak ve yatacak yerlerinin temini için mahallelerimizde bulunan 19 misafirhanemizin yenileme ve bakım çalışmasını başlattık. İlkini Balkıca Mahallemizde, ikincisini de Sofular Mahallemizde gerçekleştirdik. Bu malzemeleri buralarda vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız." dedi.

fetö'nün okulları Çivril Halk Eğitim Müdürlüğü