fenerbahçe galatasaray haberleri

Fenerbahçe mi, Galatasaray mı? Kim önde?

Genel Uğurcan Tokay 02.02.2015
Ocak ayında Galatasaray, en çok haberi yapılan futbol kulübü olurken, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım en çok konuşulan başkan oldu.
TSYD adına spor haberlerini analiz eden Medya Takip Merkezi, 2015'in ilk raporunu açıkladı. Ocak ayının en çok konuşulan kulübü Galatasaray olurken, en çok konuşulan kulüp başkanı Aziz Yıldırım oldu.

Spor Toto Süper Lig'de 42 puanla lider konumda bulunan Fenerbahçe'yi 41 puanla Beşiktaş ve 39 puanla Galatasaray takip ediyor.

Havuzdan çıkma fikrini sürekli ortaya atan ve TMSF'nin ihalesine katılıp Ataşehir Kayışdağı'ndaki arsa ihalesini 70 milyon lira bedelle Fenerbahçe'ye kazandıran Aziz Yıldırım, önümüzdeki dönemde de konuşulmaya devam edecek gibi gözüküyor. Fenerbahçe'nin sakin mizacıyla dikkat çeken teknik direktörü İsmail Kartal ise neredeyse listeye giremiyordu. Kartal, kendisine beşinci sırada yer buldu.

aziz yıldırım

Beşiktaş başkanlığının yanı sıra Esin Yapı'nın yönetim kurulu üyeliğini de yürüten Fikret Orman, aynı dönemin en çok konuşulan beşinci başkanı oldu.

duygun yarsuvat

En çok haber yapılan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu olurken, Wesley Sneijder en çok konuşulan futbolcu oldu. Fenerbahçe'mi, Trabzonspor'mu derken arada kalan ve son olarak bordo mavili formayı giyen Erkan Zengin, en çok konuşulan beşinci futbolcu oldu.

Kaçırdığı gollerle Fenerbahçe taraftarını çileden çıkartan Emmanuel Emenike ise Ocak ayında kendisine altıncı sırada yer buldu.

fenerbahçe galatasaray tsyd fenerbahçe arsa ihalesi galatasaray riva