Türkiye Basketbol Federasyonu

Federasyon şakadan anlamıyor!

Genel Zeynep Karabağ 02.04.2015
Türkiye Basketbol Federasyonu'nun resmi sitesinde bugün yayımlanan bir 'yalanlama' açıklaması gündeme bomba gibi düştü!
Türkiye'de ve dünyada bazı medya kuruluşları '1 Nisan' nedeniyle tamamen şaka amaçlı bazı haberler üretip bunları yayımlamıştı. 'hurriyet.com.tr' de Türkiye'den 'basketfaul.com' ile İngiltere'den The Telegraph ve Metro gazetelerinin internet sitesinde yer alan 1 Nisan şakalarını dün yayımlamıştı.

HABERİN ALTINA 'BUGÜN 1 NİSAN' NOTU DÜŞÜLMESİNE RAĞMEN...

Basketfaul'un '1 Nisan' haberinde, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay'ın ağzından, "Türkiye Basketbol Ligi'nde küme düşmeyi kaldırabiliriz" ifadesi yer almıştı. Gerek 'basketfaul'deki gerekse 'hurriyet.com.tr'deki haberlerin altında 'Bu, 1 Nisan şakasıdır' ibaresi özellikle yer almasına rağmen TBF bunları ciddiye aldı ve resmi siteden bir yalanlama yayımladı.

TBF'NİN RESMİ SİTESİNDE YER ALAN YALANLAMA:

"Bazı yayın organlarında ve internet sitelerinde yer alan, TBL'de düşmenin kaldırılabileceği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bazı yayın organlarında ve internet sitelerinde yer alan, Türkiye Basketbol Ligi'nde düşmenin kaldırılabileceği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Sezon başında Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından açıklanan lig yönergeleri geçerliliğini korumakta ve Yönetim Kurulu'nun gündeminde de ‘Türkiye Basketbol Ligi'nde düşmenin kaldırılması' maddesi bulunmamaktadır."

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=T%c3%bcrkiye+Basketbol+Federasyonu'>Türkiye Basketbol Federasyonu</a>

Hürriyet

Türkiye Basketbol Federasyonu