Fatma Şahin

Fatma Şahin Gaziantep'te AVM yıkıp yerine park yapacak

Genel Hüseyin Belibağlı 14.12.2014
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehir merkezindeki bir AVM'yi yıkarak yerine park yapacağını söyledi.
Türkiye Gazetesi'nde Burcu Çetinkaya'nın sorularını cevaplayan Başkan Şahin, Gaziantep'in yakın geleceğinde nelere imza atmak istediğini dile getirdi. Başkan Şahin sorulan sorulara şu cevapları verdi:

Yakın zamanda yoğunlaşmayı düşündüğünüz bir iki projeyi anlatabilir misiniz?
Şehir çok hızlı büyüyor. Kültür ve turizm alanında ciddi şekilde yapılanma gerekiyor. Bölgesel kongre turizmine açılacak bir altyapı oluşması gerekiyor. Çok güzel bir kongre merkezi şu an yapmayı planlıyorum. Herkesin ailecek gelip, eğleneceği, alışveriş yapacağı, kapalı AVM'lerden uzak çok güzel oyuncak merkezlerinin içinde olduğu, farklı ve sıcak bir yapının içerisinde oluştuğu bir havaya şehri kavuşturmak istiyorum. Şehrin ciddi şekilde konut, yeşil alan ve yol ihtiyacı var. Temel meselelerde de çok aktif ve hızlı bir şekilde çözüme götürülmesi lazım. İnşallah başaracağız. 

AVM yıkacağınızı duyduk, biraz anlatır mısınız konuyu? 
Ezber bozuyoruz. Genelde ülkedeki gündem ve en çok gelen eleştirilerden bir tanesi daha fazla AVM yapmayla ilgili. Biz de şehrin göbeğinde 1990'lı yıllarda yapılan ve bir ucube olarak görülen şehrin o güzel dokusunu bozan, 5000 m2 lik kapalı alanda bir AVM vardı. Biz sahibiyle anlaştık ve şehirler meydanlarıyla ünlü burayı yıkalım ve eski o çocukluğumuzdaki turizm parkına dönüştürelim, buraya çınar ağaçları ekelim dedik. Şimdi herhalde Türkiye'de bir ilk olacak. Sizi yıkma törenine bekliyoruz.

Türkiye

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Fatma Şahin AVM yıkımı Gaziantep