Bakan inşaat işçisiyle tokalaşıyor

Faruk Çelik’in inşaat ziyareti

Genel Rüya Tulumbacı 27.10.2015
Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik inşaat işçileri ile bir araya geldi.
Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik Maşuk bölgesinde yapılan çalışmaları inceledi. İnşaat işçilerini ziyaret eden Bakan Çelik, inşaat işçileri ile tek tek sohbet etti. İş güvenliği konusunda en fazla çalışmanın AK Parti hükümeti tarafından yapıldığını anlatan Faruk Çelik, İşçilerin sorunlarını yakından takip ettiğini belirtti. 

‘Emekçimin standardının yükselmesi gerekiyor'

İnşaatlarda çalıştığını ifade eden Faruk Çelik, “Konu inşaat sektörü olunca çocukluktan 21 yaşına kadar inşaatlarda amelelik yapmış biri olarak karşınızdayım.  İnşaatı iyi bilen inşaatta tetanozdan son anda kurtulan bir kardeşiniz olarak sizlerle bir araya gelmiş bulunuyorum. Tabi çalışma bakanı olarak ta Türkiye'de maalesef Türkiye'de çok uzun sürede 90 yıllık bir Cumhuriyet tarihinde önemli yasal düzenlemelerin yapılmadığını bizzat Bakan olduğumda gördüm.  Yasal düzenlemelerin en çok getirildiği düzenlemelerin en fazla yapıldığı dönem bu dönem olmuştur. Mesela Türkiye'nin iş sağlığı güvenliği yoktu bu yasa olmadan çalışılıyordu. Bu yasayı çıkardık. Meslek standartları siz ne iş yapıyorsunuz diyelim ki tuğlacısınız veya cephe giydiriyorsunuz bütün bu mesleklerle ilgili 2016'nın altıncı ayına kadar meslek standartları çerçevesinde belge alacaksınız. Bizim çalışanımızın emekçimin standardının yükselmesi gerekiyor” dedi.  

Faruk Çelik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday inşaat işçileri Şanlıurfa Maşuk