2. Expo Turkey by Qatar

Expo Turkey By Qatar 17 Ocak'ta kapılarını açıyor

Genel 15.01.2018 15:02

2. Expo Turkey by Qatar, MÜSİAD ana partnerliğinde, 17-19 Ocak 2018'de Doha Exhibition and Convention Center'da düzenlenecek.

Türkiye ile Katar arasındaki ilişkilerin artması yönünde atılan en önemli adımlardan biri olan Expo Turkey By Qatar, 17 Ocak Çarşamba günü ikinci kez kapılarını açıyor.

İki ülke arasında iki kat artması öngörülen ekonomik ilişkilere paralel olarak 2. Expo Turkey by Qatar'da, Türk firmaları için önemli iş birliği fırsatlarının oluşması bekleniyor.

Başta gayrimenkul sektörü olmak üzere inşaat, bilişim, gıda, makine, gıda ve sağlık turizmi sektörlerinin öncü şirketlerinin yer alacağı 2. Expo Turkey by Qatar'a bu yıl yaklaşık 150 Türk firması katılacak.

Katar ile Türkiye'yi bölge ekonomisinin iş birliği merkezi haline dönüştürmeyi hedefleyen Expo Turkey by Qatar Fuarı, iki ülke arasındaki ticaret hacminin iki katına çıkarılmasına katkı sağlarken, diğer yandan ortak yatırımlara zemin hazırlayarak Katar'ı bir ticaret kapısı olarak konumluyor. 

Türkiye ve Katar arasındaki stratejik ortaklığın yeni ticaret köprüsü 2. Expo Turkey by Qatar'da, iki ülke arasındaki yatırımların odağındaki 7 ana sektörden lider firmalar yer alırken, Türkiye'den özellikle gayrimenkul ve inşaat şirketleri Katar'a çıkarma yapıyor.

Bu yıl Doha'nın şehir merkezindeki en yeni kongre ve fuar merkezi Doha Exhibition and Convention Center'da gerçekleştirilecek 2. Expo Turkey by Qatar Fuarı, Türkiye ile Katar'ın iktisadi iş birliği platformu konumuna gelirken, Türk firmalarının ticari anlamda yeni atılımlar yapmasına da fırsat sunuyor.

 MÜSİAD'ın ana partnerliğinde Türk Hava Yolları, Sabah, TRT World, Wishne ve emlaktasondakika.com'un destekleriyle gerçekleşecek 2. Expo Turkey by Qatar'a Tekfen, Emlak Konut, Artaş İnşaat, Sinpaş GYO, Dido Group, Çilek Mobilya, Teknik Yapı, Tahincioğlu, Katmerciler, Türksat ve Dome&Partners gibi sektörünün öncüsü şirketlerle birlikte yaklaşık 150 Türk firması katılacak.