vekil evleri

Evsizlik vekillerin cebini yakıyor

Genel Zeynep Karabağ 07.07.2015
Hükümet kurma çalışmalarının uzaması ve erken seçim ihtimalinin gündemden düşmemesi de Ankara dışından evini taşımaya hazırlanan vekilleri zorda bırak
Habertürk'ün haberine göre 25. Dönem için işbaşı yapan milletvekilleri, kötü bir sürprizle karşılaştı. Yeni yasama yılından önce seçmenlerinin akınına uğrayan vekillerin kampus dışında misafirlerine yemek ısmarlamak zorunda kaldı ve lokantanın yıkılmasına tepki gösterdi.

İkinci kötü sürpriz  ise Meclis'te oda verilmemesi oldu. Aralarında MHP'den Ekmeleddin İhsanoğlu ve CHP'den Zekeriya Temizel'in de bulunduğu 40 milletvekili açıkta kaldı. Hükümet kurma çalışmalarının uzaması, bu vekilleri ‘mobil' olarak çalışmaya itiyor. Odalarına yerleşenler ise “tadilat” sürpriziyle karşılaştı.

Seçim boyunca yapılmayan bakım onarım çalışmasının yeni vekiller odalarına yerleştikten sonra başlatılması vekilleri zor durumda bıraktı. Bazı milletvekilleri boya badana için odalarını boşaltmak zorunda kaldı. Geleceği net göremeyen vekiller ev arayışlarını erteliyor. Bu tablodan en çok küçük çocuğu olan yeni milletvekilleri olumsuz etkileniyor. Aileleriyle milletvekili lokantasına giden yeni vekillerin danışmanları da bebek bakıcılığı yapıyor. TBMM yönetimi, ilk kez lokantaya “mama sandalyesi” aldı.

vekil evleri