Peter Cohen kedi evi

Evini kediler için tasarladı, 40 bin dolar harcadı

Genel Zeynep Karabağ 26.01.2015
Kaliforniya'da müteahhitlik yapan Peter Cohen, evinin içini 40 bin dolar harcayarak yeniledi ve kedilerin hizmetine sundu.
Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde inşaat işleriyle uğraşan Peter Cohen, kendi evini öyle bir değiştirdiki kendisi de bununla ilgili "Şimdiye kadar yaptığım en ilginç ev" diyor. 

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=kedi+evi'>kedi evi</a>

Kapısında sokak kedisi ölünce...

Tamamen kediler için kurgulanmış olan bu ev Peter Cohen'in tasarımı. Evi ilk satın aldığında kapı önünde dolaşan iki sokak kedisinden birinin trajik bir şekilde hayatını kaybetmesi, Cohen'i derinden yaralamış. Bunun üzerine yakınlardaki sokak kedilerini birer birer eve almaya başlamış ve sonuç olarak bir düzineden fazla ve sayıları hala artmakta olan kedilerle baş başa kalmış.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=kedi+evi'>kedi evi</a>

Durum böyle olunca çılgın fikirlerini hayata geçirmek isteyen Peter Cohen, kedilerin hiç de oralı olmayacağını düşündüğü merdivenleri, spiralleri, tırmanma direklerini yavaş yavaş tasarlamaya ve yerleştirmeye başlamış. 

Kedi evi için 40 bin dolar harcadı

Bakmış ki kediler hepsini kullanıyor, o da tasarımlarına daha fazla ağırlık vermiş ve sonunda 40 bin dolar kadar harcama yaptığı evde en huzurlu insan-kedi ortak yaşamını kurmayı başarmış. Şimdi ise kedileri böylesine eğlenceli bir yöntemle, en güzel şekilde meşgul tutan Cohen'e, dünyanın dört bir yanından sevgi mesajları yağıyor.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=kedi+evi'>kedi evi</a>

Peter Cohen'in bu oldukça ilginç evi oluşturması ülkemizde de böyle farklı yapılarıyla bilinen laz müteahhitlere yeni bir rakip çıktığı yorumlarına neden oldu.

Peter Cohen amerikalı müteahhit Kaliforniya evleri kedi evi