eskişehir stadı

Eskişehir'in yeni stadında sona gelindi

Genel Emine Pile 26.08.2016
Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Aksoy, yapımı süren 35 bin seyirci kapasiteli Eskişehirspor Kulübü'nün stat inşaatı hakkında bilgi verdi.
Stattaki son durum hakkında basın mensuplarına bilgi veren Hüseyin Aksoy, 2013 yılında başlanılan stat inşaatında Kurban Bayramı sonunda çevre düzenlemelerinin tamamlanacağını belirterek şöyle konuştu:

"Müteahhit firma eksikleri tamamlayacak. Eskişehirspor'un bu hafta sahasında yapacağı Şanlıurfaspor maçının bu statta oynanması zor. Eskişehirspor, TFF 1. Lig'in 9'uncu haftasındaki Bandırmaspor maçını burada yeni statta oynayabilir. Spor Toto Teşkilatı Başkanlığımızdan stadın eksikliğinin giderilmesi için 3 milyon 500 bin lira ödenek ayrıldı. Küçük eksikler tamamlanıp stat hazır hale gelecek. Çevre düzenlemesi, locaların ve soyunma odalarının tefrişi, boya işleri var." 

Özgür Demirdaş da yaptığı açıklamada "2-3 ay içinde stadın eksiklerinin tamamlanacağını düşünüyoruz. Çimlerin bozulmaması için sahaya girmeyeceğiz. Çimler zarar görürse yeniden yapılması çok zor olacağından titiz davranıyoruz" diye konuştu.

Eskişehir'in yeni stadı Hüseyin Aksoy stat inşaatı