eski muğla evleri

Eski Muğla evleri ücretsiz dağıtılan kireçlerle boyandı

Genel Emine Pile 06.06.2016
Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, Muğla'nın Menteşe ilçesindeki eski Muğla evleri ücretsiz dağıtılan kireçlerle badana yapıldı.
Kireç dağıtımı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Güven, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirdikleri ücretsiz kireç dağıtımını bu yıl da tekrarladıklarını söyledi.

Muğla evlerinin ve bacalarının beyaza boyanmasının kentte uzun yıllardır sürdürülen bir gelenek olduğunu belirten Güven, “Evlerimizden bacalarımıza kadar beyaza bürünen Menteşemiz, temizliği ile de ilçemize ziyarete gelen turistlerin dikkatini çekiyor. Beyaz badana aynı zamanda ilçemizin temizliğini gösteriyor" dedi

Vatandaşların da evlerin dış boyası ve badanası ile mahallelerinin temizliğine büyük özen gösterdiğini ifade eden Güven, “Vatandaşlarımız da bu konuda çok duyarlı. Bu anlamda Menteşe halkına da göstermiş oldukları bu hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

25 ton kireç dağıtıldı

Kentsel sit alanındaki vatandaşlara yaklaşık 25 ton kireç dağıtımının yapıldığı etkinlikte, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güven, mahalle sakinleri ve muhtarlarla birlikte badana yaptı.

eski muğla evleri beyaz renge boyanan eski muğla evleri