Esenler Huzur ve Güven Şehri İstanbul

Esenler'de güvenli bir yaşamın ilk adımı atılacak

Genel Emine Pile 22.02.2016
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 1 Kasım Seçimleri'nden önce açıkladığı "Huzur ve Güven Şehri İstanbul" projesinin ilk adımı Esenler'den atılıyor.
İstanbul'da yaşayan vatandaşların yaşam kalitesinin ve halk güvenliğinin arttırılması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Esenler Belediyesi ve Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü harekete geçti.

Buna göre Esenler'de her anne-babanın çocuğunu güven içinde gönderebileceği okul, park, sokak, ulaşım ve toplumsal yapı meydana getirmek amacıyla suçun oluşmadan önce gerekli caydırıcı etkiye sahip teknolojik ekipmanlar ile önlenmesi hedefleniyor. Bu amaçla, projenin ilk etabında alınan araçlar düzenlenecek bir törenle Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edilecek. Törende, vatandaşlara "Huzur ve Güven Şehri İstanbul" projesinin işleyiş süreci de anlatılacak.

Huzurlu ve güvenli bir hayatın ilk adımının atılacağı programda başta Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ile Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu olmak üzere Esenler protokolü de hazır bulunacak.

PROGRAM:

Tarih               : 23.02.2016 Salı
Saat                : 14.00
Yer                  : Esenler Dörtyol Meydanı

Huzur ve Güven Şehri İstanbul Esenler Belediyesi Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü