esenler belediyesi

Esenler Belediyesi'nden 'İş Sağlığı ve İş Güvenliği' eğitimi!

Genel Emine Pile 29.11.2016
Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, belediye personeline yönelik "İş Sağlığı ve İş Güvenliği" eğitimi verdi.
Program kapsamında İş Güvenliği Uzmanı Güllü Kara, çalışanı ve işletmeyi korumak, üretimi ve kaliteyi arttırmak amacıyla Esenler Belediyesi Konferans Salonu'nda "İş Sağlığı ve İş Güvenliği" eğitimi verdi.

EKİM AYINDA 165 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İş güvenliğinin iş sağlığına paralel olduğunu söyleyen Güllü Kara, "Dünyada her 3 dakikada bir iş kazası yaşanıyor. İş kazaları en çok ilk 1 saatte yaşanıyor ve bu kazaların yüzde 2'lik kısmı müdahale edilemez ve önlenemez oluyor. İşletmelerin, iş kazası meydana geldiğinde 3 iş günü içinde durumu bildirmesi gerekiyor. Türkiye'de Ekim ayında 165 kişi iş kazası veya meslek hastalığı sonucu hayatını kaybetti. İş güvenliğinin olduğu yerde iş sağlığı vardır" diye konuştu. Kara, iş güvenliğinin sağlanmasında; kaynakta, ortamda ve kişiye yönelik kurallar olduğunu belirterek, riskin kaynaktan önlenmesi amacıyla tedbirlerin kaynakta alınması gerektiğini  söyledi. Seminerin ardından personel, sınava tabi tutuldu.

iş sağlığı iş kazaları İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimi