Erol Olçok

Erol Olçok’un ismi Beylerbeyi Stadı’na veriliyor!

Genel 12.10.2016 09:46

15 Temmuz akşamı Boğaziçi Köprüsü’nde oğlu ile birlikte şehit düşen Erol Olçok'ın ismi Beylerbeyi 75. Yıl Stadı’nda yaşayacak.

15 Temmuz, FETÖ'nün hain darbe girişimi sırasında Türk halkının tankların önüne yattığı, mermilere göğsünü siper edip destan yazdığı gün... 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü'ne en yakın semt olan Beylerbeyi'nin tek takımı da bu olaya duyarsız kalmadı. Beylerbeyispor Yönetim Kurulu oybirliği ile stadının adının değiştirilmesi kararını aldı.

Başkan Mustafa Yazıcı, "Haftaya yapacağımız törenle stadımıza; 15 Temmuz gecesi oğlu ile birlikte köprüde şehit düşen Erol Olçok'ın adını vereceğiz. Stadımız bundan böyle Şehit Erol Olçok Stadı olarak anılacak" dedi. İşadamı Mustafa Hacıkerimoğlu ise "Beylerbeyi, Kurtuluş Savaşı'nın başladığı, Kuva-yi Milliye'nin olduğu yerdir. Böylesine bir semtin spor kulübü de 15 Temmuz'da yaşananlara duyarsız kalamazdı. Olçok ve 16 yaşındaki oğlu darbeci cuntaya karşı tüm halkımızla birlikte direnip hayatlarını kaybeden Türkiye'nin kahramanlarındandır. Stadın adının Erol Olçok Stadı olarak değişmesi 15 Temmuz'da kahramanca ölenlerin bir simgesi olacak ve hiç unutulmayacak" diye konuştu.

Hain kurşunlara hedef olmuşlardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın çalışma arkadaşlarından Erol Olçok ve 16 yaşındaki oğlu Abdullah Tayyip, 15 Temmuz gecesi hain kurşunların hedefi olmuştu. Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde basın danışmanı olarak görev yapan gazeteci Ahmet Tezcan, baba ve oğlunun ölümü ile ilgili detayları şöyle anlattı: "Erol hain kalkışmayı öğrendiği anda soluğu Boğaziçi Köprüsü'nde alıyor. Oğlu Abdullah Tayyip 'Baba ben de geleceğim' diyor, köprüye gidiyorlar. Erol, köprüde askerleri ikna etmeye çalışıyor. Ancak görüyor ki hainlerin ikna olacakları yok, oğlunu güvenilir bir yere almak için uğraşıyor. Tam Abdullah'a hamle yaptığı sırada Erol'u vuruyorlar. Babasının düştüğünü gören Abdullah ona koşarken iki zırh delici mermiyle onu da vuruyorlar."