Recep Tayyip Erdoğan videolu mesaj

Erdoğan’dan ‘Kadına şiddet’e videolu mesaj!

Genel Emine Pile 09.03.2015
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlenen "Dünya Kadınlar Günü Buluşması’na katıldı.
Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadına yönelik şiddetle mücadele amacıyla, birçok ünlü isim ile birlikte kamera karşısına geçti.

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen, "Dünya Kadınlar Günü Buluşması"nda yaptığı konuşmada, Türkiye'deki ve dünyadaki kadınların Kadınlar Günü'nü tebrik etti. 

"Kadına şiddet, insanlığa ihanettir" 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadına yönelik şiddeti inancıyla, kültürüyle, geleneğiyle, töresiyle meşrulaştırmaya kalkan herkesin aslında kendisini kandırdığını kaydederek, "Kimse bu suçu, bu hoyratlığı, kutsal değerlerimizi kullanarak örtmeye kalkmasın. Aynı şekilde kimse de sözde kadın hakları savunuculuğu adı altında bu yanlışları aile kurumuna yüklemeye kalkmasın. Aile kurumu ile ilgili varolan sorunlu alışkanlıklar, elbette giderilmelidir, fakat unutulmamalıdır ki doğru alışkanlıkların yerleştirilmesi ve bir sonraki nesle aktarılması için dayanacağımız en güçlü yapı ailedir, aile. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün bu konuda söyleyecek sözü olanlar için bir fırsat olduğu, yaptıklarından pişmanlık duyanlar için de tövbe vesilesi, özür dileme, kendine çeki düzen verme vesilesi olmasını temenni ediyorum" değerlendirmesinde bulundu. 

Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik eden Erdoğan, "Bir kez daha kadına şiddet, insanlığa ihanettir diyorum" dedi. 

"Hafta içinde ebediyete uğurladığımız bir bayan yol arkadaşımızı burada anmadan edemeyeceğim" diyen Erdoğan, Emine Nalbantoğlu için de Allah'tan rahmet diledi. 

Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na, kadına şiddet konusunda kamu spotu filmine destek veren sanatçı, sporcu ve aydınlara da teşekkür ederek, konuşmasını tamamladı. 

AA

Recep Tayyip Erdoğan videolu mesaj 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dünya Kadınlar Günü Buluşması