era türkiye

ERA Türkiye, Kıbrıs'ta buluştu!

Genel Uğurcan Tokay 16.04.2016
Sektörün önemli firmaları arasında yer alan RA Türkiye ekibi, Kıbrıs'ta bir araya geldi.
Gayrimenkul danışmanlık devi ERA Türkiye;KKTC'de gerçekleştirdiği 'IBC Türkiye 2016'dasektör uzmanlarını, broker ve gayrimenkul danışmanlarını bir araya getirdi. Gayrimenkul danışmanlığı sektörünün masaya yatırıldığı organizasyon;ERA Global ve ERA Türkiye'nin üst düzey yöneticileri, dünyanın 1 numaralı satış otoritesi AaronSansoni ve alanında uzman konuşmacıların katılımıyla gerçekleşti.

ERA Türkiye; alanında uzman isimlerin konuşmalarıyla, broker ve gayrimenkul danışmanlarını bir araya getiren dev bir organizasyona imza attı. Kıbrıs'ta 12-14 Nisan tarihlerindegerçekleşen konferans, sosyal etkinlikler ve ödül organizasyonunun yer aldığı 'ERA IBC Türkiye 2016'da,açılış konuşmasını ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan gerçekleştirdi. 

Baygan tüketici karşısında düzgün imaj yaratmanın ve danışmanların kendilerine güvenip, inanmalarının yaptıkları işte en önemli kriter olduğunu dile getirdi. En önemli sermayelerinin insan birikimi, insani ilişkiler olduğunu aktaran Baygan; “Yeni başlayanlar için zamana ihtiyaç var, kendine süre verenler mutlaka başarılı oluyor. Şu andaki aktif ofis sayımız 31, 2016 sonunda hedefimiz 60 ofis sayısına ulaşmak. Geçen sene bugünlerde üye sayımız 112 iken bugün 234'ü buldu. 2016 yılının ocak, şubat ve mart aylarında gerçekleşen ciromuz isegeçen yılın toplamını geçti” dedi.

"Zor bir seneyi başarıyla yönettik"

ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu da yaptığı konuşmada, bugüne kadar yaptıklarını özetleyerek şunları söyledi: "2015 senesine bakacak olursak hepimiz için zor geçti diyebiliriz. Haziran ve kasım aylarında iki seçim geçirdik. Politik ve ekonomik sıkıntılar yüzünden TL dolar karşısında yüzde 25 değer kaybetti. Biz, bu süreçteki stratejimizi mevcudu korumak üzerine kurguladık. Ancak mevcudu korurken de ekibimizi güçlendirdik ve başarılarımız için yol haritası çizdik.
Yeni ekibimiz ile planladığımız yatırımlar da art arda hayata geçmeye başladı. Öncelikle web sitemizi yeniledik. Daha etkili ve renkli, kullanımı daha kolay, entegrasyonları olan ERA tech intranet altyapımız hayata geçti.

Microsoft ile yaptığımız anlaşma sayesinde danışmanlarımız mobil olarak çalışma imkanına kavuştu. Findeks ile yaptığımız anlaşma sayesinde ise kredi kayıt bürosunun bilgilerini paylaşma fırsatı bulduk. Bununla beraber daha güvenli kiralamalar ve işlemler yapılmasının yolu açıldı. 

Pazarlama konusunda da önemli yatırımlar yaptık. Televizyon reklamlarına başladık. Dört reklam filmi hazırlattık. İnsan kaynakları, teknoloji, eğitim ve pazarlamaya yaptığımız yatırımlar kısa zamanda sonuç vermeye başladı. ERA'nın algısını çok yukarıya taşıdık ve ERA Türkiye için ilkleri gerçekleştirdik. İlk defa bir banka ile gayrimenkullerinin satışı için anlaştık, ilk defa büyük bir geliştirici inşaat firması ile bazı bölge ve projelerde satış yapmak için anlaşma imzaladık.

En önem verdiğimiz konu eğitim. ERA Akademi'de 'ERA Coaching' ve 'ERA Clinic' hizmetleri verdik. Her zaman kendimizi geliştirmeliyiz.2016 yılında bizleri neler bekliyor diye bakarsak, Emlak Komisyon Yasası'nı bekliyoruz, akademi ve MEB onaylı eğitimlerimiz ile buna uzun zamandır hazırlanıyoruz.  
2016 yılında da yatırımlarımıza hızla devam edeceğiz. Türkiye'nin en bilinir ve güvenli markası olmak yolunda ilerleyeceğiz.”

ERA Avrupa Başkanı FrancoisGagnon konferansta yaptığı konuşmada; “ERA faaliyetlerine 1971'de başladı, 37ülkeye yayıldı. 2.300 ofisi ve yaklaşık 33 binüzerinde broker ve gayrimenkul danışmanı var. ERA çok büyük bir aile. Kendinizi nasıl farklılaştırdığınız diğerlerinden ayrılabilmek için çok önemli. Ezberleri, zihnimizdeki blokları yıkmak gerekiyor. Bilinmeyenden korku, yetersizlik korkusu, ayak uyduramama korkusuna son vermek gerekiyor. Hiçbir şey yapmamak için durmak çok kötüdür. Değişim direncinden dolayı değişim gerçekleşemiyor” dedi.Gagnon yatırım danışmanlarına ise “ERA sadece sonuçlarla ilgilenir, başarısız olanlar, planlama konusunda başarısız olanlardır, kimse başarısızlığı planlamaz. ERA'da başarılı olmanın yolu planlı ve sistemli olmaktır.Diğer gayrimenkul danışmanlarından kendinizi farklılaştırmanız lazım. Sosyal medyayı doğru kullanın, videolar yapın ve facebookta paylaşın” tavsiyeleri verdi.

“Bu ülkede gayrimenkul danışmanlığı için çok büyük fırsatlar var”

Dünya çapında ün kazanmış iş ve satış eğitiminin can alıcı noktalarınıKıbrıs'ta,‘ERA IBC Türkiye'de aktaran dünyanın 1 numaralı satış otoritesi AaronSansoni, ERA Türkiye ailesine milyon dolarlık gayrimenkul danışmanı nasıl olunabileceğini aktardı.Sansoni “Başarılı olmak için kendinizi işimize adamanız gerekli. Türkiye'de satılık evlerin yüzde 70'i sahibinden satılık, ekonominiz 3 ay içinde yüzde 3 büyüdü, ülkenizde gayrimenkul danışmanlığı için çok büyük fırsatlar söz konusu” dedi.

Turkey International Business Conference (IBC Türkiye), 3 gün boyunca KKTC'de Kaya Artemis Otel'de gerçekleşti. Düzenlenen organizasyonunkonferans alanında uzman ve birbirinden değerli konuşmacılar bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Konuşmacılar arasında Sansoni ile beraber, ERA Avrupa Başkanı BaşkanıFrancoisGagnon, Cosmomia Kurucusu Arcan Okan Kurşun, Vesram Türkiye Başkanı Hakan Eren, Tiyatro Oyuncusu ve Müzisyen Taylan Erler vebasketbol antrenörü Çetin Yılmaz yer aldı.
ERA Genel Başkanı Charlie Young'un da internet üzerinden bağlandığıorganizasyonun gala gecesinde ise ERA Türkiye, 2015 ile 2016'nın ilk çeyreğindeki en başarılı ofis ve gayrimenkul danışmanlarını ödüllendirdi.

era türkiye kıbrıs kktc'de gayrimenkul ra türkiye ekibi era grobal