İBB Kültür Merkezi

Enver Ören'in ismi İBB Kültür Merkezi'nde yaşatılacak

Genel Ayşe Özlem Kuruca 23.10.2015
İhlas Holding ve Türkiye Gazetesinin kurucusu Dr. Enver Ören’in ismi, İBB Bahçelievler Kültür Merkezinde yaşatılacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bahçelievler Kültür Merkezi'nin, İBB meclis kararı ile ismi değiştirilerek “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yenibosna Dr. Enver Ören Kültür Merkezi” oldu.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Enver+%c3%96ren'>Enver Ören</a> Kültür Merkezi

2012 yılından itibaren hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bahçelievler Kültür Merkezi'ne, alınan kararın ardından, belediye ekiplerinin çalışmaları sonucu yeni isim tabelası yerleştirildi. 19 bin metrekare kapalı alana sahip kültür merkezi içerisinde, halkla ilişkiler müdürlüğü, çağrı merkezi, nikah salonu, 450 kişilik konser ve konferans salonu, 2 adet cep sineması ve İSMEK merkezi yer alıyor.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Enver+%c3%96ren'>Enver Ören</a>

İhlas Holding ve Türkiye Gazetesi'nin kurucusu Dr. Enver Ören

DR. ENVER ÖREN KİMDİR?

10 Şubat 1939 tarihinde Denizli'de dünyaya gelen Dr. Enver Ören, ilk ve orta tahsilini Denizli'de bitirerek Kuleli Askeri Lisesi'ne, oradan da İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'ne girdi. 1961 yılında lisans öğretimini tamamladıktan sonra kazandığı NATO bursuyla 1,5 yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere İtalya'ya gitti.

1970 yılında üniversiteden ve akademik hayattan ayrıldı ve birkaç idealist arkadaşıyla birlikte gazeteciliğe başladı. Çıkardığı gazete önce Hakikat Gazetesi sonra Türkiye Gazetesi adını aldı. Sonrasında birkaç arkadaşıyla beraber İhlas Vakfı'nı kurdu. 1964'te askerdeyken Hüseyin Hilmi Işık Efendi ile tanıştı ve ondan dersler aldı.

Kurduğu Türkiye Gazetesi 1989 yılında 1 milyon 373 bin tiraj rekoru kırdı. Ören, 1993 yılında bir çok sektör de faaliyet gösteren İhlas Holding'i kurdu. Aynı yıl İhlas Haber Ajansı'nı ve TGRT'yi de kurdu. Sahibi olduğu TGRT kanalı yaptığı yayınlarla Türkiye'de milli ve manevi değerlerin anlatılmasında ve anlaşılmasında etkili oldu.

Dr. Enver Ören, 28 Ocak 2013'te beyin kanaması sebebiyle Şişli'deki Memorial Hastanesi'ne kaldırıldı ve yapılan bütün müdahalelere rağmen vefat etti. Cenazesi iş, siyaset, sanat ve medya dünyasından önde gelen isimler ile birlikte yüz binlerce kişinin katılımıyla Eyüp Sultan Camii'nden kaldırıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Eyüp Sultan Mezarlığı'nda çok sevdiği kayınpederi Hüseyin Hilmi Işık Efendi ve kayınvalidesi Nefise Siret Işık'ın yanına defnedildi. Enver Ören'in yerine oğlu Ahmet Mücahid Ören geçerek İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Enver Ören İBB Kültür Merkezi