enerji sektörü

Enerjide 300 şirketin fırsat buluşması!

Genel 13.09.2018 10:08

Enerji sektöründe faaliyet gösteren 300 ulusal ve uluslararası firma ekonomik darboğazı fırsata çevirmek için bir araya geliyor.

Uluslararası Enerji Kongresi Onursal Başkanı Çiğdem Dilek, “Uluslararası ekonomik savaşta ciddi bir sınav veren ülkemize enerji sağlayanlar kısa, orta ve uzun vadede bu tür ekonomik sorunların üstesinden gelmede kilit rol oynayacaklarının farkındalar. Kongrede 300'ü aşkın firma enerjide gücünü paylaşacak. Uzakdoğu dillerinin bazılarında kriz ve fırsat aynı anlama gelmekte. Kriz durumunda izlenen yolun önemini bilen bu bakış açısıyla Çin, Japonya, Güney Kore firmalarının temsilcileriyle görüşeceğiz” dedi.

300 DEV ŞİRKET

Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı'nda 300'ü aşkın firma gücünü paylaşarak, ülkenin en önemli sorunlarından biri olan enerji sektörünün gelişimine katkı sağlayacak. Çiğdem Dilek, yaşanan son ekonomik gelişmelerin her sektörde birliktelik duygusunu artırdığını ancak, en fazla enerji sektörünün kenetlenme, ülke için artı değer oluşturma gayreti içine girdiğini kaydetti.

Dilek, 8-9 Kasım tarihlerinde yapılacak kongre ve fuara ilginin önceki yıllara göre daha fazla olması, yerli firmalar kadar yabancı firmaların da bu dev buluşmayı gündemlerine almalarının bunun en önemli kanıtı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

FIRSAT ZİRVESİ

“Bu yılki buluşma önceki yıllara göre çok daha fazla önem taşıyor. Şu an uluslararası ekonomik savaşta ciddi bir sınav veren ülkemize enerji sağlayanlar kısa, orta ve uzun vadede bu tür ekonomik sorunların üstesinden gelmede kilit rol oynayacaklarının farkındalar. Çünkü ekonominin, hatta hayatın temelini enerji oluşturuyor. Bu aşamada güç birliğine gitmek, yeni teknolojileri bir arada görmek, fuar alanında düzenlenecek ekonomik forumlarda görüş bildirmek, sorunların çözümüne katkı sağlamak isteyenlerin sayısı hızla artıyor. 300'ü aşkın firmanın enerjide gücünü paylaşacak. Hong-Kong'ta düzenlenen PV Guangzhou ve APBE China Fuarlarında stand açtık. Burada gözlerin Türkiye'nin üzerinde olması, dünya gündeminde de ülkemizin bulunduğunu gösteriyor. Uzakdoğu dillerinin bazılarında kriz ve fırsat aynı anlama geliyor. Kriz durumunda izlenen yolun önemini bilen bu bakış açısıyla tanışmak özellikle Çin, Japonya, Güney Kore'deki firma temsilcileri ile görüşmek verimli oldu.”