eylul-ayi-konut-projeleri

Emlak sektörü eylül ayına bomba gibi giriyor!

Genel Uğurcan Tokay 31.08.2016
Gayrimenkul ve emlak sektörü, son dönemlerin en hareketli eylül ayına giriş yapıyor.
Gayrimenkul ve inşaat sektörü, 15 Temmuz'da atlatılan darbe girişiminden sonra adeta şahlandı. Emlak Konut GYO'nun başlattığı konutta tarihi kampanyaya dahil olan GYODER ve üye firmalar, adeta sektörü uçurdu.

Konut kredisi faizlerinin 120 ay için 0.70'e çekilmesiyle bekleyen konut alıcıları hemen harekete geçti. Harekette bereketi gören Emlak Konut GYO, kendi projelerinde peşin ödemelere yüzde 20 indirim kampanyasını 30 Eylül 2016'ya kadar, yüzde 30 peşinatlı kampanyasını ise 31 Aralık 2016 tarihine kadar uzattı. GYODER'de mevcut konut kampanyasını 15 Ekim'e kadar uzattı. Emlak Konut GYO ise 1 Eylül 2016 günü yapacağı toplantıda, tarihi kampanyanın sonuçlarını açıklayacak.

Cityscape fuarına damga vuracaklar

Tarihinin en hareketli Ağustos ayını geride bırakan inşaat ve gayrimenkul sektörü, heyecanla 6-8 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan Citycape Dubai Fuarı'nı bekliyor. 3 gün boyunca Türk firmalar, yabancı yatırımcılarla görüşüp yeni anlaşmalar için zemin yoklayacak. Binlerce ziyaretçiyi ağırlayacak olan Cityscape Fuarı'nın ilk gününde Garanti Koza, Artaş Holding, SPDO Mimarlık, Tahincioğlu ve Kuzu Grup toplantı yapacak. Artaş Holding 330 metrekarelik dev standında hem Ataşehir'deki yeni projesi Avrupa Offices Ataşehir'i tanıtacak, hem de mevcut projeleriyle Dubai'de gövde gösterisi yapacak. Kuzu Grup ise, Sea Pearl Ataköy'de işbirliği içinde olduğu Jumeirah'ın CEO'sunu standında ağırlayacak.

Tüm bunlarla birlikte Dubai'de şov yapıp Türkiye'ye dönmeyi hedefleyen Türk firmaları, iç pazarda piyasayı canlı tutmak için hız kesmeyecek.

Yeni projeler peşi sıra geliyor

Tarihler 20 Eylül'ü gösterdiğinde DKY Ada yeni projesini lanse edecek. 21 Eylül'de Akman Holding, Toronto şehrindeki yeni projesini görücüye çıkaracak. 22 Eylül'de İstanbul'un en merak edilen projelerinden birisi olan Büyükyalı İstanbul'un lansmanı yapılacak. 23 Eylül'de ise Gül Proje Basın Ekspres'i tanıtacak.  Eylül ayının üçüncü haftasında dört yeni proje görücüye çıkacak. Ayın son haftasında ise start 27'sinde verilecek. Salı günü Bakırköy Sahilyolu'nun yeni projesi Yedi Mavi lanse edilecek. 28 Eylül Çarşamba günü ise Toya Next görücüye çıkacak. 29 Eylül 2016 günü Tahincioğlu, Nidapark Kayaşehir için basın toplantısı yapacak.

Emlak Konut kampanyası pozitif havayı sürdürecek

Milyarlarca lira büyüklüğe sahip yeni projelerin tanıtılacağı Eylül ayıyla birlikte, yeni konutlar piyasaya sürülecek. Emlak Konut GYO ve GYODER'in mevcut kampanyalarıyla eriyen stok sonucu ortaya çıkan konut ihtiyacını, yeni projeler karşılayacak. Gayrimenkul ve inşaat sektörü, tarihi boyunca geçirdiği en hareketli Ağustos ayının arından bomba gibi bir Eylül ayına giriyor. 

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

eylül 2016 lansmanlar cityscape 2016 gayrimenkul sektörü 2016