altın emlak emlak kursu

Emlak Kursu 3 bin 500 mezun verdi!

Genel Uğurcan Tokay 12.01.2015
Altın Emlak'ın düzenlediği Emlak Kursu programında 10 yılda 3 bin 500 kişi sertifika sahibi oldu.
Eğitime ilişkin standartların uygulanmaya devam edildiği ülkemizde Emlakçılık Standartları Tebliği gereğince bütün emlakçılar zorunlu eğitim sürecinden geçmeye devam ediyor. 

Kısa bir süre sonra çıkması beklenen Emlakçılık Yasası ile bu mesleği yapmak hayli zorlu bir eğitim ve staj süresi gerektirecek. Yasa öncesinde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bu eğitimi tamamlamış olanlar ise kazanılmış hak statüsünde olup tekrar prosedüre girmeyecek. Bu nedenle Emlakçılık Yasası'nın son hazırlıklarının tamamlandığı bu dönemde yüzlerce emlakçı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitimi tamamlamak ve kazanılmış hak sahibi olmak amacıyla eğitim alıyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Emlakçılık Eğitimlerini verme yetkisine sahip, en köklü kurum olan Emlak Kursu, 2004 yılından bu yana verdiği eğitimlerle 3 bin 500 kişiyi sektöre kazandırdı. 

Farklı Sektörlerden Gelenler Var

Altın Emlak Kursu Eğitim Koordinatörü Mehmet Sıraç Kahraman; Emlak Kursu'nun, müfredatı, eğitim kadrosu ve uygulamayı içeren eğitimleriyle sektörün ilk ve en köklü eğitim kurumu olduğunu söyledi. Emlak sektöründe faaliyet göstermek isteyenleri de ciddi bir eğitim sürecinden geçirdiklerini belirten Mehmet Sıraç Kahraman şöyle devam etti: “Kursiyerlerimiz buradan aldıkları eğitimle yalnızca bilgi donanımına sahip olmakla kalmıyor, uygulama örnekleriyle mesleğimizin ne denli profesyonelce yapılması gerektiğini yaşayarak öğreniyor. Emlak Kursu'nun eğitim programları ile bugün farklı sektörlerden gelen 1000'i aşkın kişiyi de emlak sektörüne kazandırdık. 10. yılını geride bırakan eğitimlerimiz emlak sektörünün nitelikli istihdamının en önemli kaynağı haline geldi.” 

 

emlak kursu altın emlak emlakçılık yasası