The Streets of Monaco

Dünyanın en pahalı yatında yarış pisti bile var!

Genel Emine Pile 12.03.2015
İngiliz tasarımcılar tarafından tasarlanan dünyanın en pahalı yatı Streets Of Monaco, yüzer bir şehri andırıyor.
ESD- İçinde Formula 1 pistinden daha küçük yatlar içeren bir platform bile mevcut olan hiperyat, görenleri büyülüyor.

Süper zenginlere yönelik olarak tasarlanan yat, Monaco'nun zevklerini dünyanın limanları ile bir araya getiriyor. Mini arabalar ve hatta havaalanı bile olan The Streets of Monaco isimli süperyatın fiyatı dudak uçuklatıyor. 1 milyar dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı yatı olması planlanan Streets of Monaco, henüz yapım aşamasında...

İŞTE DÜNYANIN EN PAHALI YATI

Çılgın bir tasarımı olan Streets of Monaco lüks yaşantısı ile ünlü Monaco'nun bir replikası olarak biliniyor. 

Planları çizilen dev yat Monaco prensliğinin yüzer bir kopyası olan, Monte Carlo yarış pisti dâhil prensliğin ünlü mekânlarının küçültülmüş versiyonlarını barındıracak.

150 metre uzunluğundaki, tekne ünlü Monte Carlo Casino'nun, Hotel de Paris'in, Café de Paris'in, La Rascasse'nin, Loews Oteli'nin, yüzme havuzlarının ve tenis kortlarının minyatür versiyonlarını içeriyor.

KENDİ MARİNASI BİLE VAR!

Neredeyse lüks yaşamın her ihtiyacına cevap veren yüzen şehir, yat sahiplerinin daha küçük bir tekneyle gezmek istediklerinde kullanabilecekleri bir platforma da sahip bulunuyor. Yani neredeyse yatın kendi marinası var.

Monaco Grand Prix'ten ilham alan go-kart pistinin bulunması yatın en şaşırtıcı özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca pist güvertenin çevresinde dolanan bir tünel kompleksinden oluşuyor.

Yacht Island Design şirketi tarafından tasarlanan gemi, prensliğin stilini ve ince zevklerini yansıtacak şekilde dizayn edildi. Ve eşsiz bir ortam sunulması amaçlandı.     

BU YATIN 7 ADET MİSAFİR SÜİTİ VAR 

Yatın en can alıcı kısmını oluşturan üst ve alt yaşam alanlarının ortasında bulunan avlu, kendi resepsiyonu, banyo kıyafet, balkon ve yatak odası bulunan 7 adet misafir süitinden oluşuyor.

Misafirperver Streets of Monaco adındaki yatın mürettebatı 70 kişiden oluşuyor.

Bu kadar büyük bir yatın kamarası da elbette ki aynı ihtişam ve heybetiyle dikkat çekiyor. Yat sahibinin kamarası tam 456 metrekare büyüklüğünde bulunuyor. 

Emlaktasondakika.com/Emine Pile

dünyanın en pahalı yatı yüzen şehir The Streets of Monaco