Güvenli Şehir Güvenli Yaşam

Dünya Bankası, İSMEP Projesi'ne ödül verdi

Genel Emine Pile 12.02.2015
Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Indrawati, İstanbul Valisi Vasip Şahin’i ziyaret etti etti ve İSMEP Projesi’ni yürüten İPKB’ye ödül verdi.
Dünya Bankası Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Sri Mulyani Indrawati, Türkiye Ülke Direktörü Martin Raiser ve beraberlerindeki heyet, İstanbul Valisi Vasip Şahin'i ziyaret etti.

Indrawati ve beraberindeki heyet, İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından yürütülen İSMEP Projesi'nin 2014 yılında Avrupa ve Asya'da en başarılı proje seçilmesi sebebiyle İPKB'ye ödül verdi.

İstanbul'da bulunan Indrawati ile beraberindeki heyetin Vali Şahin'i ziyaretinde, Vali Yardımcısı Haluk Nadir, İstanbul İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Gökay Atilla Bostan ve İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) Direktörü Kazım Gökhan Elgin de yer aldı.

"Her türlü işbirliğine hazırız"

Indrawati, İPKB tarafından yürütülen İSMEP Projesi'nin 2014 yılında Avrupa ve Asya'da en başarılı proje seçilmesi sebebiyle Vali Şahin'e ödül verdi. İSMEP'in başarıyla anıldığını ifade eden Indrawati, "Projenin geliştirilmesi için Dünya Bankası olarak her türlü işbirliğine hazırız" diyerek projede emeği geçenleri tebrik etti.

"Geleceğimizi Güçlendiriyoruz"

İstanbul Valiliği bünyesinde 2006 yılında kurulan İPKB, "Geleceğimizi Güçlendiriyoruz" sloganı ile yola çıktı. İstanbul'da başta okullar ve hastaneler olmak üzere kamu binalarını yeniden yapılandırıp güçlendiren İPKB, afetler olmadan önce önlem alma amacı taşıyor.  

Afet öncesi, afet esnası ve afet sonrasında meydana gelebilecek kayıpları en aza indirmek ilkesiyle, afet yönetimindeki çok yönlü ve bütüncül yaklaşım çerçevesinde, birey ve kurumların hazırlık kapasitesini arttırmayı amaçlıyor.

Güvenli Şehir Güvenli Yaşam sloganı ile yola çıkan, 2006 yılından bugüne, yaklaşık 800 bin kişiye eğitimler yolu ile ulaşan İPKB, 200 bini aşan Güvenli Yaşam gönüllü elçileriyle İstanbul halkını olası bir afete karşı bilinçlendiriyor ve afete karşı dirençli bir toplum yetiştiriyor.

İPKB İSMEP Vasip Şahin Güvenli Şehir Güvenli Yaşam