rize erzurum duble yolda kalan ev

Duble yol arası EV!

Genel Nafiz Akyüz 07.02.2015
Kamulaştırılmadığı için Rize Erzurum arasındaki duble yol çalışmasının tam ortasında kalan evde hasar oluştu.
Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü üç yıl önce, Rize-Erzurum duble yol çalışmasını başlattı. Rize-İkizdere arasındaki yol genişletme çalışmalarda Ayvalık köyünde yaşayan Mustafa Yılmaz ve yakınlarına ait iki katlı eve kadar gelindi. Ancak yolun tam ortasında kalan ev kamulaştırılmayınca ortaya çok ilginç bir görüntü çıktı.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=duble+yol'>duble yol</a>da kalan ev

Gidecek başka yerleri olmadığı için her iki tarafından da yol geçen evde yaşayanlar, çalışmalar nedeniyle bütün gün ölümle burun burunalar. Sabah erkenden çalışmaya başlayan dev iş makinelerinin gürültüsü ve sarsıntısının yanında, patlatılan dinamitler, tepelerden yuvarlanan kayalar yüzünden sürekli can korkusu yaşıyorlar. Duvarların bir bölümü ile çatısı hasar gören evde bazı eşyalar  da kullanılamaz hale gelmiş.

Mehmet Ali Yılmaz, babası Mustafa Yılmaz'dan kendisine kalan evin hasar görmesi üzerine Karayolları 10. Bölge Müdürlüğüne dilekçeyle başvurarak çalışmaların durdurulmasını istedi. Yılmaz, İkizdere Jandarma Komutanlığı'na da giderek evindeki hasar nedeniyle şikayette bulundu. 

Yolun bir an önce bitirilmesi için her türlü kolaylığı gösterdiklerini, bahçesinin servis yolu olarak kullanılmasına bile izin verdiğini ifade eden Yılmaz, "Ben evin kamulaştırılmasını da istemiyorum ama bu vaziyette yolun ortasında ev olur mu? Zaten yapılan patlatmalar sonucu evin bir kısmı çökmüş. Kamulaştırma yapılmadan buraya yol yapılması imkansız" dedi.

rizede <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=duble+yol'>duble yol</a> üzerinde kalan bina

"Vatandaşın her türlü mağduriyeti firma tarafından giderilecek"

Karayolları yetkilileri ise patlatılan dinamitlerin eve hasar verdiğini kabul ederek, vatandaşın her türlü mağduriyetinin yüklenici firma tarafından giderileceğini açıkladı. Karayolları Kamulaştırma Biriminini de çalışma başlattığını belirten yetkililer kamulaştırma kararı çıkması halinde mağdur vatandaşın hakkının ödenip, yol ortasında kalan evin tamamen yıkılacağını açıkladı. 

duble yol kamulaştırma dinamit