dubai

Dubai'nin kalbine Türk Ticaret Merkezi!

Genel Uğurcan Tokay 15.05.2016
Dubai’nin kalbi olarak bilinen Şeyh Zayed Yolu üzerindeki bir binanın 800 metrekarelik katını kiralayan TİM, iki ay içinde açılış yapacak.
Tahran'dan sonra Dubai'ye de Türk Ticaret Merkezi açılıyor. Dubai'nin kalbi olarak bilinen Şeyh Zayed Yolu üzerindeki bir binanın 800 metrekarelik katını kiralayan TİM, merkezi iki ay içinde açmayı planlıyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Ticaret Merkezi projelerine hız verdi. Tahran'dan sonra Dubai'deki merkez için de yer tutuldu. Dubai'nin dev iş merkezlerinin bulunduğu Şeyh Zayed Yolu üzerinde bulunan bir binada 800 metrekarelik yer tutan TİM, burada yer alacak firmalar için de çalışmaya başladı.

EN POPÜLER BÖLGE

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Dubai'deki Türk Ticaret Merkezi'nin hemen yanında bir fuar alanı olduğunu söyledi. Bölgedeki trafik akışının fuarlar dolayısıyla yüksek olduğunu vurgulayan Büyükekşi, "800 metrekarelik bir yer kiraladık. Ancak şu anda hangi sektör ve firmaların geleceği üzerinde çalışıyoruz. Duyuruya da çıktık. Talebin yüksek olması halinde metrekareyi artırabiliriz" diye konuştu. 800 metrekarenin iş merkezindeki tek bir kattan oluştuğunu belirten Büyükekşi, Şeyh Zayed Yolu'nun Dubai'deki en merkezi konumlardan biri olduğunu vurguladı. Merkezde ofisler ve showroomlar olacağını söyleyen Büyükekşi, "2 aya kadar projemizin tamamlanmasını planlıyoruz. Tahran'daki merkezimizi ise haziranda faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz" dedi.

FİRMALARA BÜYÜK FIRSAT SUNUYOR

Büyükekşi, Türk Ticaret Merkezleri'nin yurtdışında atak yapmak isteyen firmalar için büyük fırsat olduğunu söyledi. Firmaların burada bir yıl boyunca ürünlerini sergileyip, ikili ilişkiler geliştirebileceklerinin altını çizen Büyükekşi, "Devlet desteğiyle firmaların önü açılacak. Firmalar müşterileriyle daha yakından iletişim kurabilecek" diye konuştu.

DUBAİ'DEN SONRA SIRADA ABD VAR

Mehmet Büyükekşi, hedeflerinin ilk planda Tahran, Dubai ve ABD olduğunu söyledi. New York'ta 3 yer arasında seçim yapacaklarını belirten Büyükekşi, "Bunlardan birinde karar kılacağız. ABD'de Şikago'ya da bakıyoruz. Çin, Japonya ve Avrupa ülkelerini de inceliyoruz" dedi.

Sabah

Dubai türk ticaret merkezi Dubai Türk Ticaret Merkezleri Türkiye İhracatçılar Meclisi