gökdelende yangın

Dubai'deki 63 katlı The Address Hotel’de yangın!

Genel Emine Pile 01.01.2016
Dubai’de, binlerce kişinin havai fişek gösterilerini izlemek üzere çevresinde toplandığı The Address Hotel’de yangın çıktı.
Birleşik Arap Emirlikleri resmi haber ajansı WAM'ın Dubai hükümeti medya ofisinden yapılan açıklamaya dayandırdığı haberinde, "The Address Downtown" isimli otelde meydana gelen yangın nedeniyle 16 kişinin yaralandığı belirtildi. Haberde, yangından kaynaklanan duman ve panik nedeniyle yaralan 16 kişiden 1'inin kalp krizi geçirdiği ve durumunun ağır olduğu kaydedildi.

Yaralılar arasında çocukların bulunmadığı ifade edilirken, yangının büyük ölçüde kontrol altına alındığı belirtildi. Yangının çıkış nedeni henüz bilinmiyor.

Dubai Trafik Departmanı Müdürü Albay Seyf el-Mezrui, yangının binanın dış kısımlarında başladığını, otel ve çevre binalarda tahliye işlemlerinin tamamlandığını ifade etti.

Dubai Marine'nın yakınlarındaki otelin ve Burç Halife Kulesi çevresinde toplanan binlerce kişi, 400 bin LED ışığı ve 1.6 ton havai fişek ile hazırlanan yeni yıl gösterilerinin başlamasını bekliyordu.

TÜRK FUTBOLCULAR YANGINDAN ETKİLENMEDİ 

Yeni yıl için Dubai'de bulunan Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı futbolcuların yangından etkilenmediği açıklandı.  
Sarı-lacivertli kulüp, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Futbol dünyasından pek çok ismin de yılbaşı tatilini geçirdiği Dubai'de bir otelde çıkan yangın haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Profesyonel futbol takımımızdan bu kentte tatil yapan oyuncularımızla temasa geçilmiş ve futbolcularımızın yangın bölgesine uzak bir yerde konakladıkları ve oyuncularımızla ilgili endişe edilecek bir durum olmadığını öğrenmiş bulunmaktayız" dendi.

BEŞİKTAŞLI FUTBOLCULARDAN DA SEVİNDİRİCİ HABER GELDİ

Öte yandan, tatil için Dubai'de bulunan Beşiktaşlı futbolculardan Oğuzhan Özyakup, Olcay Şahan, Mustafa Pektemek ve Gökhan Töre'nin yangın çıkan otelin uzak bir bölgesinde restorantta yemek yedikleri belirtildi.

Gökdelende yangın Birleşik Arap Emirlikleri The Address Downtown