<
cityscape-2016-turk-firmalar-emlaktasondakika

Dubai Cityscape 2016 nasıl geçti?

Genel Uğurcan Tokay 10.09.2016
Emlaktasondakika.com olarak önemli işlere imza attığımız Cityscape 2016 fuarına Türk firmalar çıkarma yaptı.
Dubai'de düzenlenen Cityscape 2016 Fuarı, 6-8 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi. İlk gün öğle saatlerine kadar pek bir yoğunluk olmasa da Şey Al Maktoum'un ziyaretinden sonra fuar hareketlendi. Türk firmaları, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda fuarın önemli oyuncuları olarak organizasyondaki yerlerini aldı. Özellike Artaş İnşaat, 330 metrekarelik dev standıyla bir yıldız gibi parladı. Ayrıca Kayseri'den getirilen pastırma, mantı ve yaprak sarma Artaş İnşaat'in standına renk kattı. Şeyh Al Maktoum'un oğlunun Artaş İnsaat'i ziyaret etmesi de fuarın en önemli gelişmeleri arasındaki yerini aldı.

Genele bakıldığında Türk firmaları, Cityscape Dubai fuarına büyük değer katıyor, çok büyük hareketlilik oluşturuyor. TOKİ ve Emlak Konut GYO başta olmak üzere Artaş İnşaat, Ağaoğlu, Metal Yapı Konut, Sea Pearl Ataköy gibi dev stantlar özellikle Körfez ülkelerinden gelen yatırımcıları bir hayli etkiledi. Bazı Türl firmaların satış için önemli görüşmeler yaptığı, birçok firmanın da yabancı yatırımcıları İstanbul'a davet ettiği Cityscape 2016'nın geneline Türk firmalar damga vurdu. Bu organizasyona Türk firmaları bir yıl katılmasa, Cityscape Dubai fuarı popülaritesini kaybeder. Bu fuarın artık en büyük temel taşı Türkiye'dir. 

Emlaktasondakika.com olarak katıldığımız Cityscape Dubai 2016 Fuarı'nda önemli işlere imza attık. Başta Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan olmak üzere sektörün önde gelen birçok ismiyle canlı yayın yaptık. Artaş İnşaat'in Ataşehir Office projesiyle birlikte fuarı değerlendirdiği toplantıyı Dubai'den canlı olarak ekranlara getirdik. Özellikle Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın emlaktasondakika.com'a söylediği övgü dolu sözler, doğru işler yaptığımızı bir kez daha gösterdi. Gün sonlarında attığımız bültenler ve canlı yayınlarımız, organizasyonu Türkiye'den takip edenler için tek adres oldu. 

Türkiye olarak bu dev organizasyonda tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı verdik. Ekonomisi hızla büyüyen, gayrimenkul, inşaat ve müteahhitlik sektörüyle dünya liderliğine oynayan Türkiye ve Türk firmaları, Cityscape Dubai 2016'da gövde gösterisi yaptı. Yurtdışı fuarları, Türk firmalar ve Türkiye açısından büyük önem arz ediyor. Önümüzdeki dönemde daha iyi organizasyonlar geçirmemiz dileğiyle...

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

cityscape 2016 cityscape 2016 emlaktasondakika emlaktasondakika cityscape