doğalgaz

Doğalgaza ekim indirimi!

Genel Emine Pile 29.09.2016
Bunaltıcı geçen yaz aylarının ardından eylülde birden havaların soğuması sonucu vatandaşlar doğalgaz kullanımına erkenden başlamıştı.
Kabarık faturaların henüz bahar aylarındayken gelmesinden korkan vatandaşa müjde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'tan geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak "1 Ekim itibari ile doğalgaz fiyatlarında yüzde 10 indirim olacak" dedi. Yapılacak olan indirimi vatandaşarlara daha önceden bildirdiklerini belirten Albayrak, "Yılbaşı itibariyle İran tahkim davasında ilk olumlu kara çıktığında bu davanı neticesine bağlı olarak halkımıza indirim uygulayacağımızı söylemiştik. Ama hali hazırda karar imza noktasına gelmediği için bu süreç tamamlanmadı'' dedi.

İndirim hem tüketiciye hem de sanayiciye

Yapılacak olan indirimin sadece tüketicileri kapsamayacağını belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrek, ''Ama inşallah bu süreci kış gelemden başlatacağımızı söylediğimiz için sayın başbakanımız ile yaptığımız görüşme sonrasında 1 Ekim itibariyle biz indirimi yansıtma kararı aldık. Hem tüketici hem de sanayiye yüzde 10 indirim uygulayacağız" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

doğalgaz indirimi Berat Albayrak doğalgaz fiyatları