dünyaca ünlü statlar

Dev stadyumlar ev olarak kullanılabilecek!

Genel Zeynep Karabağ 19.12.2014
Futbol Dünya Kupası veya olimpiyatlar için inşa edilen ancak sonrasında çürümeye terkedilen stadyumlar için çılgın bir proje geliştirildi
Tuttuğu takımın her maçına giden ve stadyumu evi olarak gören fanatik taraftarlar, artık isterlerde burada yaşayabilirler!

Kullanılmayan statlar birer konteyner/prefabrik eve çevrilecek. Brezilya'da düzenlenen 2014 Dünya Kupası'nın ardından artık kullanılmayan statlar için önerilen bir proje büyük dikkat çekti.

stadyumlar

Axel de Stampa ve Sylvain Macaux isimli mimarlar turnuvanın ardından kullanılmayacak olan statlar için yeni bir proje oluşturdu. 

Statların çürüyüp gitmesindense onları birer konteyner/prefabrik eve çevirmek isteyen mimarlar, sundukları projeyle herkesin beğenisini kazandı. 

brezilyada stadyumlar ev olarak kullanılabilecek

Dünya Kupası boyunca maçlara ev sahipliği yapan mevcut statların içine 105 metrekarelik daireler yapmayı uygun bulan bu girişim tüm yapılar için benzer şekilde geliştirildi. Bu sayede hem statların çürümesi engellenecek hem de yeri geldiğinde bu yapılar birer Olimpiyat Köyü olarak kullanılabilecek.

ev olarak kullanılan statlar

Futbol statlarının çehresini de değiştirecek bu oldukça renkli projenin lansman tasarımları da kısa sürede büyük beğeni topladı.

Futbol Dünya Kupası olimpatlat dev stadyumlar statlar ev olacak Axel de Stampa Sylvain Macaux