recep tayyip erdoğan  miting

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çorum'a doğalgaz müjdesi

Genel 10.04.2017 16:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum'da vatandaşlara 'doğalgaz' müjdesi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum'da halka hitap etti. "Çorum'da sizle bir müjdemi paylaşmak istiyorum" diyen Erdoğan, İskilip, Alaca ve Osmancık ilçelerine bu yıl doğalgaz geleceğini söyledi. Ayrıca Erdoğan, "Çorum'u da kapasayan Orta Anadolu prjoesi ile 13 katrilyon 230 trilyonluk yatırım yapacağız" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar

Sözlerimin başından beri geç kalmış bir teşkekürü etmek istiyorum. 2002'den beri ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde bize sahip çıktınız.

Abide meydanındaki muhteşem atmosfer Çorum'un kararının net 'evet olduğunu gösteriyor.

Sizlerden rekor bir 'evet' oyu bekliyorum. Öyle bir 'evet' deyin ki yürekleri titresin...

Çorum'da Türkiye'de sandığın rengi bellidir.

Doğalgaz müjdesi

Bu vesileyle bir müjdemi de sizlerle paylaşmak istiyorum. İskilip, Alaca ve Osmancık ilçelerimize bu yıl, Dodurga, Mecitözü, Oğuzhan ilçelerimize ise 2019 yılında doğalgaz veriyoruz. Çorum'un ilçelerini de doğalgazın rahatlığı ve temizliğiyle tanıştırıyoruz. Tarımın sanayinin merkezi olan Çorum'a ne yapsak azdır. Sizler yıllarca ihmal etmenize rağmen yılmadan çalıştınız. Şu koca bozkırı bir sanayi vahasına dönüştürdünüz.

Bizim gözümüzde 81 vilayetin tamamı eşittir

80 milyonun tamamına aynı nazarla bakıyoruz. Biz de Alevi Sünni ayrımı yoktur. Emek olmadan, zahmet olmadan nimet olmaz. Milletin gönlüne girmeden, ona hizmet etmeden iktidarda kalınmaz."

Çorum'a 14 yılda 11 katrilyon lira yatırım yaptık. Eğitimde 1280 adet yeni derslik yaptık. Şimdi sıra çok sevgili kardeşim, gönüldaşım, yol arkadaşım 800 yataklı Hitit Üniversitesi Eğer Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'yle birlikte 4 adet sağlık yatırımımız devam ediyor. Bu hastaneyi çok yakında tamamlıyoruz. TOKİ kanalıyla Çorum'da 4 bin 687 konut uygulaması başlattık.

İskilip Çankırı yolu bu yıl bitiyor

Çorum'u da kapasayan Orta Anadolu prjoesi ile  13 katrilyon 230 trilyonluk yatırım yapacağız

"Erol Olçok ve oğlu başta olmak üzere şehitlere Fatiha okuyalım"

15 temmuz'da da Çorum'un kahraman avlatları destan yazdı.  Dostum Erol ve 16 yaşındaki Abdullah Tayyip'de bunlardan biridir.  Sevgili şehitlerimizin uğruna bir El Fatiha okuyalım.

Teröristler kaçacak delik arıyorlar

Ülkemizin huzu ve güvenliği için vazife başında olan emniyet teşkilatımızınPolis haftasını tebrik ediyorum. Teröristlerin inlerine girdik. her geçen gün kçacak delik arıyorlar. Biz de sonuna kadar kovalayacağız diyor. Huzur ve refa için ne gerekiyorsa yapacağız.

İdam kararı

İdam kararı bana gelirse ben onaylarım sayın Bahçeli'nin ve Sayın Başbakan'ın kararlarını biliyorum kesin. Kılıçdaroğlu 'da varım diyor.

"Yargı ne gerekiyorsa yapacak"

Kılıçdaroğlu kalkmış, 15 Temmuz için kontrollü darbe diyor. Ana muhalefet partisinin görevi, FETÖ'nün borazanlığını yapmak mıdır? 'Cumhurbaşkanı, Başbakan darbe operasyonunu örtmeye çalışıyor' diyor. Şu anda askerinden, polisinden, memuruna kadar binlerce kişiyi tutuklayıp cezaevine atan kim? Biz yürütme olarak yaptık, yargı da kararını verdi. Bir hukuk süreci işliyor. Yargı ne gerekiyorsa onu yapacak? Sen bunları görmüyor musun? Bunlar tıpkı freni patlamış kamyon gibi, ne yöne gittiklerini bilmiyorlar.

Acaba bu zat tüm bu söylediklerinden sonra şehit ailelerin yüzüne nasıl bakacak? Onların karşısına hangi yüzle çıkacak?

Diyet borçlarını ödemek için bir gün FETÖ'cü oluyorlar, bir gün bölücü terör örgütüyle arkadaş oluyorlar.

"Neyi denize döküyorsun be..."

Bunların içinde millete düşmanlık var. Onun için birisi FETO'nun avukatlığını yaparken diğeri EVET diyenleri İzmir'de denize dökmekten bahsediyor. Dün İzmir'deydik, yüz binler Gündoğdu meydanındaydı. Neyi denize döküyorsun be? Haddini bil. Bunlar terbiyeden muaf. Öbürü yine İzmir Milletvekili seçim otobüsünden insanımıza ağza alınmayacak ifadeler sarfediyor. Bunu Hollandalı yapıyor. Benim vatandaşıma atını itini sürüyor ama sen bunu burada nasıl yapıyorsun. Ama sen EVET diyenlere nasıl Yunan gözüyle bakıyorsun? Bunlar edep tarlasında otlamamışlar

Dertleri başka

İsterdik ki parlementodaki tüm partiler bu konuda beraber olsunlar. Anayasaya değişikliği asla bir parti ile ilgili değildir. Ülkenin geleceği ile ilgilidir. Tutturmuşlar tek adam tek adam. ne tek adamı yahu. Hizmeti yapmaksa mesele ha cumhurbaşkanıolarak yaparsın. ha başbakan. dertleri başka. Diyor ki, Cumhurbaşkanı tarafsız olmalı. Gazi Mustafa Kemal CHP'nin genel başkanı iken aynı zamanda Cumhurbaşkanı mıydı? İnönü CHP Genel Başkanı iken aynı zamanda Cumhurbaşkanı mıydı? Yahu bu adam kendi partisinin geçmişini bilmiyor. Kaldı ki dünya bunun örnekleriyle dolu. Örneğin Amerika'da Obama, şu anda Trump partisinin doğal lideridir.