cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul stratejik bir projedir!

Genel 08.06.2018 09:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında Kanal İstanbul projesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul projesi hakkındaki açıklamaları şöyle;

"Malum daha kısa bir süre önce Boğaz'da bir yalıya gemi çarptı. Allah göstermesin bu bir tanker olabilirdi. Tanker olsaydı büyük bir felakete dönüşürdü. Yıllar önce Haydarpaşa Limanı önünde olmuştu. O zamanlar Selimiye taraflarında aylarca yanmıştı. Bu her an olabilir. Yalıların bir çoğuna bu tür gemiler çarpmıştır. Aslında bu proje stratejik bir projedir. Bunu yaptığımızda İstanbul'a güzellik katıp stratejik damga vuracağız.

'TÜRKİYE'Yİ UÇURMAK İSTİYORUZ'

Benim böyle bir derdim var. Bu şimdi değil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olduğum zaman başladı. Dedim ya 'çıraklık' diye.

Birinci, ikinci köprü olayında da koministler 'istemezük' diyorlardı.

İnce ince bir şeyler yapmaya çalışıyor. Derslerine daha iyi çalışması lazım. Yeni yönetim sisteminde ne var ne yok. Son hafta ben bunları anlatacağım. Bakan sayısı nereye iniyor. Şimdi açıklamayalım bunları. Sermayeyi bitirmeyelim.

Şu anki sistemde bilekleriniz bağlı, bazı yerlere gidemiyoruz. Süreyi hızla işleten bir sistemle Türkiye'yi uçurmak istiyoruz."

'YENİ HAFTADA AÇIKLAYACAĞIZ'

Erdoğan, gazeteci Hande Fırat'ın ' Dün gençlere de 2 bakanlığın birleştirileceğini söylemiştiniz' sorusu üzerine şunları söyledi:

O yeter işte. Dün gençlere söylediğim gibi onlar bir ön açtılar biz de söyledik. Çalışma Sosyal ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı'nı, gençleri ilgilendirdiği için söyleyelim dedik. 'Ben şimdi mezun oluyorum, halim ne olacak?' diye sordular. Onları ilgilendiriyordu. Yeni haftada açıklayacağız.