Çubuklu-Kanlıca arasına yol

Çubuklu-Kanlıca arasına yeni kazıklı yaya yolu!

Genel Zeynep Karabağ 11.09.2015
İstanbul Boğazı’nda Emirgan’a yapılan kazıklı yaya yoluna kardeş geliyor.
Bol yeşil alana sahip olması ile adeta İstanbul'un oksijen deposu olan Beykoz'da "Çubuklu-Kanlıca Sahil yolu projesi" kapsamında yapımına başlanan yeni yaya yolu inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Proje tamamlandığında 3 kilometrelik sahil yolu kazanılacak.

çubuklu kanlıca arasına yeni kazıklı yaya yolu

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi işbirliği ile yapılan proje kapsamında Boğaz sahili, kazıklı yol sistemiyle denize doğru 10 metre genişleyecek.   

Projeyle ilk etapta Çubuklu iskelesi ile Kanlıca arasında 1200 metrelik sahil yolu gerçekleştirilecek. Daha sonra Beykoz'a doğru uzatılacak ikinci etabın da tamamlanmasıyla 3 kilometrelik sahil yürüyüş yolu kazanılmış olacak.

çubuklu kanlıca arasına yeni kazıklı yaya yolu

YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU OLACAK 

Proje kapsamında denizden alınacak 10 metrelik yaya yolunda yürüyüş ve koşu parkurları, bisiklet yolu bulunacak. Proje tamamlandığında balık tutma iskeleleri yapılarak, amatör balıkçıların yürüyüş yapanları rahatsız etmeleri engellenecek. Dinlenme ve aktivite alanlarının bulunacağı yeni yaya yolu, peyzaj düzenlemeleri yapılarak yeşillendirilecek ve ışıklandırılacak.  

Çubuklu-Kanlıca arasına yol