cosa

Cosa, Media Markt Raflarında yerini aldı!

Genel 04.04.2017 12:55

Türkiye'nin ilk ve tek akıllı oda termostatı Cosa, Media Markt raflarında enerji tasarrufunda da tüketicileri bilinçlendirecek.

Cepten kontrol edilebilen ve akıllı algoritmaları sayesinde mekanların ısınma ve soğuma sürelerini hesaplayan Cosa akıllı ev teknolojisi satış kanalına lider elektronik market zinciri Media Markt'ı ekledi. Doğalgaz faturalarında yüzde 31'e, klimalarda ise %40'a varan enerji tasarrufu sağlayan akıllı ev teknolojisi Cosa, iç mekanların sıcaklığını ve soğukluğunu arzu ettikleri ısı konforuna getirebilecek ve gereksiz enerji tüketiminin önüne geçmiş olacak.

Cosa'nın Kurucu Ortağı Emre Erkin yaptığı açıklamada: “Avrupa'nın bir numaralı tüketici elektroniği perakendecisi olan Media Markt gibi vizyoner bir marka ile çalışmaktan dolayı çok mutluyuz. Türkiye'deki kombi kullanıcılarının yüzde 72'si, klima kullanıcılarının ise yüzde 85'i cihazlarını yanlış kullanmalarından doğan fazla faturalarla ve sağlıksız yaşam koşulları ile karşı karşıya kalıyor. Artık Media Markt müşterileri akıllı klima ve kombileri ile daha konforlu, teknolojik ve tasarruflu bir yaşam alanına sahip olacak.  İstedikleri an konforlu sıcaklık ayarını, giriş çıkış saatlerine göre bulundukları her yerden yönetebilecekler. Dilerlerse programlama yaparak tüm sene boyunca kombi ve klimalarına müdahale etmeden, cep telefonları yanında olduğu sürece evlerini sabit ısıda da tutabilecekler” dedi.